Temizlik hizmetleri pazar yeri Temizlikdevi, 3 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

İstanbul Ticaret Odası’nın iştiraki olan ve yatırımcı ile iş fikirlerini buluşturmayı amaçlayan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) bünyesinde üretilen projeler yatırımcı çekmeye başladı. BTM çatısı altındaki girişimlerden Temizlikdevi.com projesine, işadamı Ahmet Babayiğit, 3 milyon lira değerleme üzerinden yatırım yaptı.

Faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından da desteklenen BTM’de ilk yatırım haberi temizlikdevi.com projesinden geldi. İşadamı Ahmet Babayiğit, temizlikdevi.com’a 3 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı.

Hedef 81 il, 2500 firma

Temizlikdevi.com, faaliyet gösterdiği şehirlerdeki firmaları tek bir platformda toplayarak halı yıkama, kuru temizleme, ev temizliği başta olmak üzere taksitli ve güvenli olarak online temizlik siparişi vermeyi sağlayan bir pazar yeri platformu olarak dizayn edildi. Bu amaçla temizlikdevi.com hızlı, uygun fiyatlı ve güvenilir hizmetler sunuyor.

Temizlikdevi.com’un kurucusu Ömer Demir, oluşturdukları platforma şu anda 60 şehirde 1000’in üzerinde firmanın katıldığını belirtti. Aldıkları bu yatırımla birlikte pazarlama stratejilerini daha da kuvvetlendireceklerini kaydeden Demir, “Amacımız ilk aşamada 2 bin 500 firma ile 81 şehrin tamamında yer almak” dedi.

Temizlikdevi.com sitesine yatırım yaparak, BTM bünyesinde üretilmiş iş fikirlerini destekleyen ilk yatırımcı olan Ahmet Babayiğit ise söz konusu iş fikrini Ömer Demir’e ve projeye inancından dolayı desteklemeye karar verdiğini söyledi.

Yatırımcıların gerçek iş fikirlerine ihtiyacı olduğunu ve Türkiye’nin bu anlamda önemli mesafeler kat edeceğine inandığını belirten Ahmet Babayiğit, “BTM’de üretilen iş fikirlerini destekleyerek sadece bir fikrin hayata geçmesini sağlamakla kalmadığımızı; hem fikirlerin önünü açtığımızı hem de iyi bir yatırım yaptığımızı düşünüyorum. Bu fikirlerin hayata geçmesi ile sadece fikri üreten ve o fikre yatırım yapan bizler değil, ülkemiz de kazanacaktır” dedi.

Güncel İçerikler