BTM Sahne Özel etkinliğinde sunum yapan 18 girişim

Yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra sürdürülebilir şekilde büyümesi için girişimcilere destek olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nde, Global Girişimcilik Haftası kapsamında BTM Sahne Özel etkinliği organize edildi. Etkinlik, 18 ekibin proje sunumları ile BTM Eminönü Yerleşkesi’nde gerçekleşti.

İTO ve Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, BTM çatısı altında girişimciyle yatırımcıyı, fikirle sermayeyi, hayalle gerçeği bir araya getirdiklerini ifade eti. BTM’nin bir fabrika gibi olduğunu belirten Çağlar, “Ham malzemeyi, yani fikri ve bilgiyi alıyoruz. Bunları piyasa için kullanılabilir hale dönüştürüyoruz. Fikirlerin olgunlaştırılıp, hayata taşınması için gerekli çalışmalar ve yönlendirmeler burada yapılıyor” dedi.

7 ayda BTM

  • Sekizer haftalık hızlandırma programları gerçekleştirildi.
  • Girişimcilere ihtiyaç duydukları fiziki ortam hazırlandı.
  • 539 yenilikçi iş fikri ve 1500’e yakın girişimci BTM’ye başvurdu.
  • Şuan 38 girişimci 7/24 merkezde faaliyet gösteriyor.
  • Yaklaşık 100 girişimci BTM faaliyetlerinden yararlanıyor.
  • 11 söyleşi, 11 yatırımcı buluşması, 70 saat eğitim ve 3 demo-günü etkinliği gerçekleştirildi.

BTM Sahnede yer alan 18 girişim

Eyezero: Kapalı ve açık ortamlarda görünür ışık kullanarak veri iletişimi sağlayan
LED ampullerin, veri anlamlandırma ve kontrol bilgisayarı yetkinliğine kavuşturulmasıyla IoT ve AI özelliği kazandıran girişim.

VRartion: Artırılmış gerçeklik ve 360 derece içerik teknolojilerini farklı sektörlere
entegre ederek hem sektörün hem de bu sektördeki firmaların katma değerlerini artırmaya yönelik çalışmalar yapan girişim.

Enzybiotic: İhracat değeri yüksek ve değerli tarım ürünlerinin hasat sonrası yıkama işleminde kullanılacak, doğal yollar ile geliştirilmesi hedeflenen, çevre dostu ve biyo-uyumlu bir antimikrobiyal ürün.

Inoje: Yeni nesil konut ve yaşam alanlarının bugünden oluşturulması ile kişilerin gerçek ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir girişim.

TemizlikDevi: Bulunduğunuz şehirlerdeki temizlik firmalarından taksitli ve güvenli olarak temizlik hizmeti almanızı sağlayan online temizlik platformu.

Tarmot: Milli bir arama motoru projesi. Günümüz arama motorlarının verdiği standart veri kavramlarını kendi özel bot ve semantik arama altyapısı ile daha net, kişiye özel ve kaliteli sonuçlar çıkarıyor.

Catchman: AVM’lerdeki mağazaların ürünlerini tüketicilere yüksek indirimlerle sunan ve artırılmış gerçeklik özelliğiyle kullanıcıların AVM’lerde gezerken hediyeler kazanabildiği oyunlaştırma temelli mobil uygulamadır.

Changersla: Tekstil ürünlerinde teknoloji ve inovasyonu bir araya getirip giyilebilir teknolojiler alanında nano teknolojik kumaşlar geliştirerek niş pazar oluşturmayı hedefliyor. Aynı zamanda Modüler Fashion Art’ın ilk temsilcisi.

Cepte Tamir: Şuan sadece İstanbul sınırları içinde hizmet veren Cepte Tamir, cep telefonunun başına gelebilecek zararları tamir için bulunduğunuz yere gelerek cep telefonunu müşterinin gözü önünde tamir eden yerinde servis hizmeti.

Puura Games: Türkiye’nin ilk interaktif grafik roman uygulaması. İnteraktif grafik roman uygulaması geliştiriyor. Uygulamada hikayenin gidişatı kullanıcının tercihlerine göre şekilleniyor.

Youthtekstil: Üniversitelerde bulunan moda ve tekstil tasarımı öğrencileri ile birlikte moda ve üretimi üzerine çalışmalar yapılan bir proje.

Kolay Staj: Üniversiteler ve üniversite öğrencilerinin kullandığı bir staj işleri yönetim yazılımı ve zorunlu veya gönüllü staj süreçlerinin tamamını dijital ortama taşıyor.

Rone: Haber siteleri ve içerik üreticileri için içerik analizi, yazar performans ölçümlenmesi ve kişiselleştirilmiş okuyucu segmentasyonu yaparak içeriklerin okunma oranlarını artırmayı amaçlıyor.

Restroid: Tek merkezden dokunmatik ekran, tablet ve akıllı telefonlar ile sipariş ve satışlarınızı yönetebileceğiniz restoran otomasyon sistemi.

Brrand.co: Türkiye’de ilk defa endüstriyel kağıt havlularının üzerine reklam alarak bunu oluşturduğu geniş çaplı ağ ile yeni bir mecraya çeviren proje.

Kahve Çekirdekleri: 36 farklı kahve çekirdeği seçeneği, sipariş öncesi özel olarak kavrulmuş ve öğütülmüş kahve çekirdeklerinin yanı sıra, özel aparat ve dekorasyon ürünleri satışını da kapsayan geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Otobüs Bankası: Online şoförlü lüks araç, vip minibüs, midibüs ve otobüs kiralamanın kolay ve güvenli yolunu sunan bir uygulama.

Sigorta.io: Kişilerin kendilerine en yakın ve en uygun sigorta acentasını bularak teklif almalarını ve acentalar ile ilgili bilgilere hızlıca ulaşmalarını sağlayan bir platform.

Güncel İçerikler