Booster: Otoparklardaki araçlar için mobil gaz istasyonu hizmeti veren girişim

Aracınıza yakıt almak özellikle benzin istasyonlarında yoğunluk olduğu zamanlarda oldukça güç bir durum.

California merkezli girişim Booster, bu soruna bir çözüm getiriyor ve “mobil gaz araçlarını” müşterilerinin ofis otoparklarına gönderiyor. Siz iş yerinizdeyken otoparktaki aracınızın deposunu doldurarak size zaman kazandırmayı ve maliyet olarak da daha uygun fiyata gaz almanızı sağlıyor.

Kapalı ve alt katta olan otoparklara gaz ile çalışan araçların girilmesine izin verilmiyor. Bu yüzden hedefinde olan müşterilerin neredeyse tamamına bu araçlar ile ulaşabilecek.

Girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Frank Mycroft, Booster’ın temel amacının 21. Yüzyıl için gaz alma konseptini ve alışkanlığını değiştirmek olduğunu söyledi. Girişim şimdiden CiscoOracle ve Pepsi gibi birçok büyük şirket ile ortaklık kurdu.

Müşteriler, uygulama ile Booster’a üye olabilecek ve kendilerine belirli bir dolum tarihi ve saati ayarlayabilecekler. Üye olup işlemlerinizi yaptıktan sonra yapmanız gerek tek şey iş yerinize çıkmadan gaz kapağını açık bırakıp gitmek olacaktır.

Maveron ortağı David Wu benzin istasyonlarındaki yoğunluğun yıllardır değişmediğini ve bunu değiştirmek istediğini dile getirerek yatırım yaptığını açıkladı. Booster’ın tüketici dostu, daha güvenli ve sürdürebilir bir yakıt ikmali deneyimi sunduğunu söyledi.

Elektrikli araçların sayısı artıyor olmasına rağmen Lawless, bu konuda çok fazla endişe duymadığını ve çoğu aracın yakın gelecekte akaryakıtlar ile çalışmaya devam edeceğini dile getirdi.

Güncel İçerikler