İTÜ Çekirdek

17 Ağustos’ta tüm kredi ve banka kartları İnternet alışverişlerine kapatılıyor

BDDK’dan yapılan açıklamada, Bankaların müşterilerden kartların İnternet üzerinden alışverişlerde kullanılmasına dair bir talimat almaması halinde tüm kredi ve banka kartları İnternet alışverişlerine kapatılacak.

Özellikle domain, hosting gibi otomatik ödeme talimatı veren kullanıcıların buna özellikle dikkat etmesi gerekir. Bankanızı aramakta fayda var.

Konuyla ilgili BDDK’dan yapılan açıklama;

“Kartların İnternet Alışverişlerinde Kullanımı Hakkında Bilgilendirme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihinde iletilen talimatı gereği, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı halleder, bireysel banka kartı ve kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilmesi ve konuyla ilgili BDDK tebliği öncesinde kart üretmiş tüm kart hamillerinden de bu talebin toplanması gerekmektedir.

Söz konusu uygulama kapsamında 17 Ağustos 2017 tarihine kadar, bu talebi alınmamış olan tüm bireysel kart müşterilerinin kredi kartları ve banka kartları 17 Ağustos 2017 tarihinde internet alışveriş işlemlerine kapatılacaktır.

17 Ağustos 2017 tarihi sonrasında bireysel banka ve kredi kartlarınızın hem yurtiçi hem de yurtdışı İnternet işlemlerine açık kalmasını talep ediyorsanız, bankalarınızın müşteri temsilcileriyle, şubeleriyle ve İnternet&mobil kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.”

Konuyla İlgili İçerikler

Kolektif House

Son Yatırımlar

Güncel İçerikler