Gece yolculuğu severler için Los Angeles-San Francisco arası kabinli otobüs: Cabin

Geçtiğimiz yıl ilk olarak SleepBus olarak ortaya çıkan bir girişimden bahsedeceğiz. Amerika merkezli olan girişimin adı: Cabin

Bu girişim özellikle gece yolculuğunu severler için güzel bir çözüm sunuyor. Otobüsün içerisinde koltuklar yerine, mini uyku kabinleri olduğunu ve bununla yolculuk yaptığınızı düşünün. Hem konfor açısından hem de rahat bir yolculuk yapmanız açısından inovatif bir çözüm sunuyor.

Bu otobüsler şu anda Los Angeles-San Francisco arasında hizmet veriyor. Fiyat olarak da 115 dolar olduğu söyleniyor. SleepBus demiştik, çünkü bu fikir ilk hayata geçtiğinde bir kamyonun arkasına bu uyku kabinleri kurulmuştu. Bu yıl ise hem isim hem de şekil değiştirerek otobüslerin içerisini uyku kabinlerine çevirdi.

Öncesinde sleepbus.com olarak hizmete açılmıştı, şimdi ridecabin.com‘dan hizmet vermeye devam ediyor. Müşterilerine iki bagaj hakkı, gece çayı, sabah kahvesi, ücretsiz Wİ-Fİ ve gürültüye karşı kulak tıkacı veriyor. Ayrıca kabinlerde temiz yatak takımı, okuma lambası ve elektrik prizi de bulunmaktadır. Kısacası seyahat ederken ihtiyacınız olan bir çok şey var.

Girişimin önceki hali (SleepBus)

Bu fikir Türkiye’de uygulanır mı tartışılır. Uygulamaya geçse de, fiyatlar açısından hayatta kalıp kalmaması akıllarda soru işareti bırakıyor. Belki de aynı modeli yine Türkiye’de turistik tur olarak yapmak mümkün olabilir. Bu tur içerisinde uygulanabilecek çok iyi bir program ve iyi bir fiyat ile yeni bir girişim doğabilir.

Bakalım bu fikir, nerelere kadar yayılacak ya da Türkiye’de birileri denemeye kalkar mı göreceğiz.

Dünyadan girişim örneklerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler