İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Ulaşım Çözümleri sunan girişimciler arıyor

Belediyecilikte de artık algılar değişmeye başladı. Yeni nesil teknolojilere ayak uydurmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi harekete geçmiş durumda. İBB, İstanbul’da yaşayanların ulaşım deneyimlerinin yenilenmesi ve mevcut ulaşım yöntemlerinin iyileştirilmesine yönelik teknoloji tabanlı yenilikçi Akıllı Ulaşım Çözümleri sunan girişimciler arıyor.

Birinci olan girişimci 25.000 TL ve projesinin İstanbul için hayata geçirilmesi, ikinci olan girişimci 15.000 TL, üçüncü olan girişimci ise 10.000 TL ödül alacak. Son başvuru 31 Ağustos 2017

Kimler katılabilir?

En az 2 kişiden oluşan takımlar ve en fazla 3 yaşındaki şirketler bu yarışmaya başvurabilir.

Nasıl başvurabilirsiniz?

  • Yarışmaya katılmak için öncelikle başvuru sayfasından kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
  • Başvurunuz onaylandıktan sonra giriş sayfasından yarışma yönetim portalımıza girerek çözüm önerinizi detayları ile birlikte sunabilirsiniz.
  • Çözüm önerinizi taslak olarak kaydedebilir ve tamamlanınca gönderebilirsiniz.
  • Yarışma hakkında gelişmelerden haberdar olmak ve bilgilendirilmek için, kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır.

Yarışma kapsamında beklenen öneriler nasıl olmalı?

  • Fikir aşamasını geçmiş, belli bir olgunluğa ulaşmış ve değerlendirme sürecine gelindiğinde en az demo veya prototip gösterilebilecek öneriler olmalıdır.
  • İstanbul ulaşımını ilgilendiren ve ulaşıma yenilikçi bakış açısı getiren her türlü öneri değerlendirilecektir. Bu kapsamda; toplu ulaşım, yolcu (vatandaş-turist) taşımacılığı, yolcu-belediye etkileşimi, kara ve deniz ulaşımı, yük taşımacılığı gibi konuların biri veya birkaç tanesi ile ilişkilendirilen önerilerinizle yarışmaya katılabilirsiniz.

Değerlendirme süreci nasıl olacak?

Değerlendirme süreci 3 aşamadan oluşmaktadır.

Ön Değerlendirme: Önerilerin yarışma amacına uygunluğu açısından incelendiği ve onaylandığı ön değerlendirmedir.

Yarı Final: Farklı alanlardan gelen ve farklı donanımlara sahip mentor havuzunun; takımların önerilerini inceleyip, sunumlarını izledikten sonra yaptığı değerlendirmedir. Bu aşamada başarılı bulunan projeler Jüri Değerlendirmesi için finale davet edilecektir.

Final: Finalistlerin Transist 2017’de yapacakları sunum sonrasında Jüri tarafından yapılan değerlendirmedir. Bu değerlendirme doğrultusunda yarışmada dereceye girenler belirlenecektir.

ebülten'e abone olun

Son gelişmeler, yeni girişimler, yatırımlar ve dahası...