Bulut tabanlı akıllı siber güvenlik girişimi LOKI, 100 bin dolar yatırım aldı

Hackquarters hızlandırma programı girişimlerinden LOKI, 100 bin dolar çekirdek yatırım aldı. Bu yatırıma; Namık Kural, Alican Apa, Emre Apa, Melih Apa, Sait Kayahan, Hale Umul ve Sacit Sungu katıldı. LOKI; bulut tabanıyla kafe, restoran, ofis ve evlerdeki internet güvenliğini kolayca çözmeyi hedefliyor.

İzmir’li Türk mühendisler Ahmet Polat ve Sercan Tarakçıoğlu tarafından kurulan girişim, İnternet üzerinden gelecek tehditleri engelliyor. LOKI ile kullanıcılar, teknik bir kişiye ihtiyaç duymadan bulundukları yerdeki internet hizmetini basit bir arayüzle güvenli hale getirebiliyor, ağ trafiğini rahatça izleyebiliyor ve kişilere ayrı yetkiler tanımlayabiliyor.

LOKI‘nin hedef müşterilerini kafe, restoran, ofis, ve paylaşımlı alanlar gibi KOBİ’ler ile kurumsal şirketlerin şubeleri oluşturuyor. Girişimin öne çıkan özellikleri; kullanıcı ve grup bazlı yönetim, anti virus, güvenlik duvarı, 5651 sayılı kanuna uygun yasal loglama ve entegre VPN hizmeti.

Ocak 2016 itibariyle geliştirilmeye başlanan LOKI’nin ilk versiyonunu İzmir Teknopark bünyesinde bulunan Classboom Kuluçka Merkezi ve bu kuluçka içerisindeki girişimler kullanmaya başladı.

LOKI aldığı bu yatırım ile, ürünlerinin ilk serilerini tamamlayarak ilk etapta 50 noktada hizmet vermeyi planlıyor.

Girişimle ilgili gelişmeleri ve Hackqurters’ın yapacağı tüm yatırımları paylaşamaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler