GSM pazarı odaklı Tarifebilir, ihtiyaç ve bütçeye göre tarife önerisi sunuyor

İhtiyaçlara ve bütçeye en uygun tarife ve kampanyaları bulmak, cep telefonu ve internet kullanıcılarının en çok zorlandıkları konuların başında geliyor. 71 milyon GSM aboneliği bulunan Türkiye’de BTK verilerine göre her ay yaklaşık 1 milyon cep telefonu kullanıcısı numarasını farklı bir GSM operatörüne taşıyor. Ev ve işyeri interneti noktasında ise yaklaşık 10 milyon ADSL ve Fiber internet abonesi mevcut. Gerek GSM, gerekse internet kampanyaları ile ilgili Türkiye’de tüketicilerin birçoğu ihtiyaçlarına en uygun teklifi bulma noktasında zorlanıyor.

İnternet kullanıcılarının ihtiyaçlarına en uygun kampanyaları kolay bir şekilde bulmasına yardımcı olmak amacıyla yola çıkan Tarifebilir.com, GSM operatörlerinin ve internet sağlayıcılarının sunduğu güncel tarife ve kampanya seçeneklerini aynı anda görme, aralarında karşılaştırma yapma ve numara taşıma imkanı sunuyor. Tarifebilir.com ile cep telefonu numaranızı taşımak ve ADSL/Fiber internet başvurusu yapmak oldukça kolay.

Basit ve kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olan girişim, ayrıntılı filtreleme seçeneklerine de sahip. Dilerseniz size özel oluşturulan tarife listesini, GSM operatörlerinin sunduğu hediye sinema bileti, ücretsiz müzik servisi, havaalanı transferi gibi hizmetlere göre filtreleyip aradığınız tarifeyi bulabiliyorsunuz.

Milyonlarca cep telefonu kullanıcısının ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun tarifeyi bulmakta zorlandığına dikkat çeken Tarifebilir.com Kurucu Ortağı Serkan Türkoğlu, sistemin çalışma prensibi ile ilgili şu bilgileri veriyor: “Kullanıcıların mevcut GSM operatörlerini, faturalı veya faturasız olarak kullandıkları hat tipini ve mobil internet kullanım alışkanlıklarını dikkate alıyoruz. Böylece hem mevcut operatörlerindeki hem de diğer operatörlerdeki en uygun tarifeleri listeleyerek kişiye özel tavsiyelerin oluşturulmasını sağlıyoruz. Tarifebilir.com 3 adımda ihtiyacınız olan tarifeye geçmenizi mümkün kılıyor. Bunun için öncelikle birkaç soruyu cevaplandırmanız, ikinci adımda ise cevaplarınız doğrultusunda size özel oluşturulan tavsiyeler arasından geçmek istediğiniz tarifeyi seçmeniz gerekiyor. Tarife seçim aşamasında talep formunu doldurup gönderdikten sonra geçiş ile ilgili ayrıntılı bilgiler e-posta adresinize gönderiliyor. Ardından seçtiğiniz operatörün satış kanalının sizi ziyaret etmesi ve hiç yorulmadan bir operatörden diğerine numaranızın ücretsiz olarak taşınması sağlanıyor. ‘’

Tarifebilir.com ayrıca Sabancı Üniversitesi SUCOOL Girişim Hızlandırma Merkezi 2017 dönemi girişimleri arasına seçilmiş. Şirketin gelecek hedefleri arasında elektrik tarifelerini yayına alarak bireysel kullanıcıların ve şirketlerin kullanım alışkanlıklarına en uygun tarifeleri önermek ve elektrik faturalarında tasarruf etmelerini sağlamak var. Tarifebilir.com böylece tarife karşılaştırma ve tarife değiştirme dikeyinde kullanıcıların ilk tercih edecekleri platform olmayı amaçlıyor.

Güncel İçerikler