Jetract, İstanbul Startup Angels’tan 2 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Satın alma departmanları için iş süreçlerini standardize eden SaaS servisi Jetract, İstanbul Startup Angels’dan yatırım aldı. 2 milyon TL değerleme ile yapılan yatırıma, İstanbul Startup Angels ile üyelerinden Hande Enes ve Murat Kantarcı katıldı. Türk Telekom Pilot ve İTU Çekirdek mezunlarından olan Jetract, büyük ölçekli firmalar için satın alma ve sözleşme yönetimi yazılımları sunuyor.

Girişim, sunduğu bulut tabanlı e-satın alma, e-teklif hazırlama, sözleşme yönetimi, tedarikçi yönetimi çözümleriyle tüm bu süreçlerin raporlanabilir ve izlenebilir bir ortamda yönetilmesini sağlıyor. Girişim bugün Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta çalışmalarına devam ediyor.

Hüseyin Nalbantoğlu ve Onurhan Öztürk tarafından 2016 yılında İnşaat Dükkanı adıyla kurulan girişim, küresel hedefini yansıtacak şekilde bir süre sonra adını JETRACT olarak değiştirmişti. Girişimin ilk ünvanı, satın alma departmanlarından beklentilerin yüksek olduğu inşaat sektörünü önceliklendirdiğini ortaya koyuyor.

Girişimin örnek gösterdiği referanslar arasında Nef ve Emlak Konut gibi tanınmış şirketler var.
Aldığı yatırım ile farklı sektörlere hizmet vermeyi hedefleyen Jetract’ın odağında sağlık, ilaç ve ağır sanayi geliyor. Yatırım sonrası satış ekibi ve ürünü geliştirmeye odaklanan ekip 2017’de hızlı bir büyüme hedefleyerek, 2018’de farklı coğrafyalarda hizmet vermeyi planlamakta.

Jetract aynı zamanda İstanbul Startup Angels’in 9. Yatırımı olma özelliğini taşıyor.

Güncel İçerikler