Türkiye’nin emlakçılara özel ilk akıllı uygulaması EmlakCep yayında

Emlakçılara özel hazırlanmış ilk akıllı telefon uygulaması olan EmlakCep, ilk ayında 3.000 gayrimenkul danışmanına ulaştı. 2016 yılı sonunda yayına giren EmlakCep, gayrimenkul danışmanlarının yeni işlem fırsatlarını takip edebildikleri, etkili bir müşteri takip ve sosyal ağ uygulaması. Ağırlıkla ilan sitelerinin yer aldığı gayrimenkul sektöründe, gayrimenkul danışmanlarının ilan yayınlama dışında ihtiyaç duydukları müşteri takibi ve mesleki iletişime odaklanan EmlakCep, bu özelliği ile sadece emlakçılara değil ev arayanlara da faydasını hissettirecek.

Uzun yıllar emlak ve internet sektöründe çalıştıktan sonra EmlakCep’i kuran Önder Çoban EmlakCep’in kuruluş hikayesini şöyle anlatıyor. “Tecrübeli olduğunuz bir sektöre, yeni bir iş fikri ile dönmeniz doğal karşılanıyor. Aslında EmlakCep’in doğuşu hiç de öyle planlanmış bir fikir ile olmadı. Eşimle kendimize bir ev arayışı içerisindeyken, haber bıraktığımız emlakçıların bize uzun süreler geri dönmemesi üzerine bu fikir spontan bir şekilde doğdu. Uzun yıllar çalıştığınız bir alanda dahi, müşteri olmadan, sıkıntıları ve dolayısıyla fırsatları göremiyorsunuz.”

EmlakCep’in sektöre sunduğu ilklerden birisi de, içerisinde barındırdığı emlakçılara özel iletişim ağı. EmlakCep, emlakçılara coğrafi sınırlara bağlı kalmadan birbirleriyle haberleşme olanağı sunuyor. İzmir’den Adana’ya, İstanbul’dan Antalya’ya nerede olursa olsun, emlakçılar meslektaşlarına nokta atışı ulaşıp, ellerindeki gayrimenkulleri ya da müşteri taleplerini paylaşabiliyor. Karşıyaka’daki bir emlakçı yatırımlık portföyü için Çankaya’daki meslektaşlarına ulaşabiliyor, Bursa’daki bir emlakçı tüm sahil kasabalarına yazlık arayışını duyurabiliyor.

Türkiye’nin önde gelen uygulama geliştirme firmalarından olan KukaApps ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını belirten Önder Çoban, Türkiye’deki tüm gayrimenkul danışmanlarının ceplerinden eksik etmediği bir iş çözümü ve iletişim ağı olmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Son İçerikler