Girişimciler için en faydalı 14 İngilizce podcast

Podcast; mobil cihazlarda dinlenebilir, izlenebilir ve hatta indirilebilir medya dosyalarıdır. Yolda, çalışırken, evde dinlenirken veya tatilde bile müzik gibi dinleyebileceğiniz faydalı içeriklerdir. Türkçe yeterince podcast örneği olmadığı için İngilizce olanları derledik. Türkiye’den de podcast örneği olarak Girişimci Muhabbeti‘ni gösterebiliriz. İşte müzik gibi dinleyebileceğiniz ‘faydalı’ 14 İngilizce podcast;

ThisWeekInStartups: Seri girişimci ve ünlü melek yatırımcısı Jason Calacanis tarafından yapılmış müthiş bir podcast. Her hafta Jason, bir girişimcinin yolculuğuna yakından bakıp onunla röportaj yapıyor.

Mixergy: Andrew Warner halihazırda 1.000’den fazla girişimci ile görüştü. Röportaj tarzı düz ve ilginç sonuçlara yöneliktir. Podcast’e erişmek için sadece e-postanız ile kaydolmanız gerekir.

Smart Passive Income: Zorlu startup hayatı pasif gelir kazanmak için yaşanıyor olmasa da, Pat Flynn’in podcast’ı müthiş girişimciler ve girişimciliğin birçok yönü hakkında bizleri aydınlatıyor.

Startup ​​Milestones: Avusturyalı girişimci Florian Kandler tarafından hazırlanan podcast, başarılı bir şirket kuran veya girişimi için sermayeyi oluşturan Avrupalı ​​girişimciler ile yapılan sohbetlerden oluşuyor.

Growth Everywhere: İş dünyası ve kişisel büyüme ipuçları sağlayan bir podcast. Ev sahibi Eric Osiu, başarılı girişimcilerle kısa ama ilginç röportajlar yayınlıyor.

Startup Radio: Startuprad.io (ingilizce) ve Startupradio.de (Almanca) ile Frankfurt merkezli podcast ekibi, startuplar hakkında büyük röportajlar ve haber bazlı bölümler düzenliyor.

Seedcamp Podcast: Avrupa’nın önde gelen ilk tur fonlarından birinin haftalık podcasti olan Seedcamp, kurucular, rehberler ve yatırımcılar ile heyecanlı röportajlar yayınlıyor.

The Tim Ferriss Show: Kitapları çok satan yazar olan Tim Ferriss, günümüzün en parlak zihinlerinden bazılarıya programında sohbet ediyor.

Tech.eu Podcast: Avrupa’nın teknoloji ve startup ​​sahnesindeki en ilginç hikayeleri tartışıyor.

Entrepreneur on Fire: John Lee Dumas’ın ilham verici girişimcilerle haftanın 7 günü konuştuğu ödül kazanamış bir podcast’tir.

The Growth Show: Haftalık bir e-ticaret Podcast’i olan, Hubspot ile  dikkat çekici bir büyüme gerçekleştiren insanları konuk etmektedir.

EntreLeadership: Ken Coleman’ın ev sahipliği yaptığı EntreLeadership Podcast, en iyi girişimcilerin bazılarının liderlik ve iş dünyasıyla ilgili görüşlerini ve ipuçlarını sunmaktadır.

DFJ ETL: Stanford konuşmacı serisi olan “Entrepreneurial Thought Leaders”(Girişimci Düşünce Liderleri) size dünyanın en ilham verici zihinlerinden bazıları ile harika görüşmeler sunuyor.Hemde her hafta.

The Startup Chat: Startup ve iş hayatınızın tam içinden, doğrudan filtrelenmemiş bilgiler ve uygulanabilir öneri sunan bir startup ​​podcast’idir

Foundation: Bu podcast VC partner ve Digg’in kurcusu Kevin Rose tarafından hazırlanmakta olup, kendisini Elon Musk, Jack Dorsey, Biz Stone ve Tony Hsieh gibi başarılı kişiler ile sohbet ederken izleyebilirsiniz.

Güncel İçerikler