WeWALK; görme engelliler için tasarlanmış akıllı bir bastondur. Turkcell ve YGA tarafından desteklenen kitlesel fonlama sistemi ARI Kovanı’nda şimdiden 173.000 TL desteği aşmış durumda.

Ergonomik, Anlaşılır ve Güvenilir ilkesiyle yola çıkan Akıllı baston WeWALK‘un; göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılama; bluetooth ile cep telefonuna bağlandığında, telefon ekranını simüle ederek, telefonu kontrol etme imkanı sunma ve tüm mobil uygulamalarla entegre olma gibi özellikleri var. Görme engelli kişiler için devrim niteliğinde bir proje olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

WeWALK’ın ilk entegrasyonu Turkcell Hayal Ortağım ile yapılacak. Hayal Ortağım; görme engellilerin haber, köşe yazısı, kitap okuma gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla YGA & Turkcell iş ortaklığıyla hazırlanmış bir sistemdir.

200.000 TL hedefin %86’sı tamamlandı

Projenin bitmesine 58 gün kalmışken %86 hedefe ulaşıldı. Bakalım proje bu süre sonunda nasıl bir rekora imza atacak. Türkiye’den özellikle dünyada ilk diyebileceğimiz böyle bir projenin çıkması ve bunun da kitlesel fonlama ile halkımız tarafından desteklenmesi çok güzel bir durum.

Mehmet Şimşek’in açıkladığı kitlesel fonlama bu ülkenin geleceğine önemli derecede ışık tutacak. Kitlesel fonlama’nın en güzel bir diğer yanı ise, insanlara girişimci projelerin desteklenmesini öğretme konusunda önemli bir rol oynayacak, girişimcilik konusunda insanlar daha da bilinçlenecek.

ARI Kovanı’nda fonlanan projeye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.