BIGG ITÜ Çekirdek
BIGG ITÜ Çekirdek

Hepsi utangaç çocuklar olarak hayatlarına başladı. Hayatlarının bazı anlarında kırılma noktaları oldu. Bu kırılma noktalarına ulaşmak için çok uğraştılar, korkularının üzerine gittiler. Yoksa yenemeyeceklerini biliyorlardı. Neslihan Çakır, Alper Rozanes, Sinan Sülün ve Perçin İmrek. Bugün, hepsi topluluk önünde gayet iyi konuşabilen İnsan olmuşlar.

Topluluk Önünde Konuşma Hikayeleri 1Geçtiğimiz günlerde Workinton Levent’te gerçekleştirilen Topluluk Önünde Konuşma Hikayeleri etkinliğinde bu isimler hayatlarını ve küçükken topluluk karşısında ilk konuşmalarını yapacakken yaşadığı olumsuz durumlarını anlattılar. Tabii ki bu durumlar onların özgüvenlerinde biraz da olsa, İnsanlara karşı kendilerini ifade etmelerinde sıkıntılar oluşturdu. Ama onlara bu içe kapanıklıklarına yenilmediler. Aksine korkularının üzerlerine giderek şimdi kendilerini yüzlerce insanın karşısında çok iyi ifade eden bireyler haline getirdi.

Girişimcilerimizin de en büyük sorunlarından biri, kendilerini yatırımcıya ve müşteriye karşı ifade edememeleri. İyi hazırlanmamış sunumlar ile çok iyi fikirlerini bir anda çöpe atabilmeleri. Hitap, doğuştan gelen bir şey değildir. Ancak doğuştan da gelen bazı özellikler vardır. Ses tonu gibi. Bu bile bahane değildir. Güzel bir eğitim ve çok çalışmak ile bunu da aşabilir, topluluğa karşı kendinizi özgüveni yüksek bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Nasıl mı?

cem yılmaz it gibi çalışmak sözü

‘Bir de bize sorun’ dedi konuşmacılar. Halen konuşmalardan önce heyecanlandıklarını itiraf eden konuşmacılar ‘heyecanlanmak kadar güzel bir şey yok, önemli olan heyecanını avantaja çevirmek, onu benzinin olarak kullanmak’ diyorlar.

Bu etkinliğin özeti buydu aslında. Çalışmayla, motivasyonla ve ‘neden’ini bularak yapılmayacak hiçbir şey yoktu. Buna yeterince efor gösteren herkes, toplum önünde konuşan ve kendini ifade edebilen bir birey olabilirdi.

Bol bol interaktif oyunlar (haka dansları) ve sohbet havasında geçen atmosferi ile ‘Topluluk Önünde Konuşma Hikayeleri’ katılımcılara çok güzel saatler geçirtti. Hem bol öğrenmeli, hem bol paylaşımlı hem de bol eğlenceliydi.

Bu girişimcilik ekosistemi için böylesine güzel bir etkinliğin yapılmasına öncülük yaptığı için Perçin İmrek‘e teşekkür ederiz. Girişimcilik hikayelerini de bu facebook sayfasından takip edebilirsiniz. https://www.facebook.com/girisimcilikhikayeleri/

Topluluk Önünde Konuşma Hikayeleri 2

Cevap yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here