SUCOOL Girişimcileri, Londra’da Dünya Devleri ile Buluştu

Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu bünyesinde faaliyet gösteren ön kuluçka merkezi SUCOOL tarafından desteklenen girişimciler, Londra’ya düzenlenen turda dünya çapında girişim hızlandırma merkezleri, melek yatırımcılar, risk sermayesi yatırım firmaları ile görüşme ve demo gününde girişimlerini tanıtma fırsatı yakaladı.

Sabancı Üniversitesi’nin teknoloji girişimlerine destek veren ön kuluçka merkezi SUCOOL, 2016 döneminde beraber çalıştığı 7 girişimi 17-23 Temmuz 2016 arasında Londra’ya götürdü. SUCOOL’un destek verdiği girişimciler 21 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen ‘demo’ gününde sahneye çıktı.

Londra turu kapsamında girişimciler dünya çapında girişim hızlandırma merkezleri, melek yatırımcılar, VC yatırım firmalarını içeren 10’dan fazla toplantıda kendi işleri hakkında yorumlar aldı, global iş kurma standartlarını gördü, Londra’da olabilecek ileri iletişim fırsatlarını değerlendirdi.

Girişimciler; Techstars, Masschallenge, Athene Capital, Truestart, Capital Enterprise, PROFounders Capital, Level 39 gibi uluslararası düzeyde girişimcileri destekleyen ve yatırım yapan kuruluşlardaki yöneticilere projelerini anlatıp geri bildirimler aldı. Global hukuk firması Osborne Clarke’ı ziyaret edip İngiltere’deki ticari düzenlemeleri öğrendi ve Londra’da bulunan Büyükelçiliği ziyaret edip ticari ataşe ile görüştü.

SUCOOL Direktörü Kutlu Kazancı’nın Türkiye girişimcilik ekosistemi hakkındaki konuşmasının ardından, girişimciler İngiliz ve Türk yatırımcı, teknolojist ve meraklıların oluşturduğu bir seyirci önünde şirketlerini tanıttılar.

SUCOOL’un Londra turuna katılan ve demo gününde sunum yapan girişimciler ve projeleri şöyle:

Cemal Eyüpoğlu, Tansu Kendirli / HizmetTalebi: Kurumsal firmaların tüm etkinlik ve organizasyon ihtiyaçlarını karşılamak için firmaları hizmet sağlayıcılarla buluşturur.

Doğancan Uluğ, Eray Şen / ChefTeam: Mutfak ekipleri ile HORECA (Hotel/Restaurant/Café) sektörünü buluşturan kariyer platformudur.

Erkan Karakuş / BirlikteAl: Bireylerin gayrimenkul varlıklarına ortaklaşa yatırım yapabildiği ve gayrimenkul portföyü oluşturabildiği Gayrimenkul Kitlesel Fonlama platformudur.

Olcay Silahlı / FazlaGıda: Üretim fazlası ve son kullanma tarihi yaklaşan gıda ürünlerinin gıda bankaları ve derneklere bağışlanmalarını sağlarak onları faydalı kılan platformdur.

Ozan Süner / Shopier: Kendi internet sitenizden, blogunuzdan veya sosyal medya hesaplarınızdan satış yapıp, ödeme almanızı sağlar.

Serhat Bolsu / QualifyLabs: Cihaz labarotuvarı ve kendi mobil uygulama test otomasyon sistemi ile uygulama test hizmetleri sunar.

Tunce Baykaş, Yalçın Yamaner / Scholife: Lisansüstü öğrenci ve akademisyenleri buluşturan bir platformdur.

Güncel İçerikler