İçimizdeki Kahramanları Keşfetme Zamanı Geldi

Evet bu zamana kadar hep facebooklardan, twitterlardan, instagramlardan, sokrateslerden, einsteinlardan onlarca yüzlerce örnek verdik. Ancak bunları yaparken bir şeyin üzerinde fazla durmadık. Neyin? Gizli kahramanlar olarak adlandırdığımız Türk girişimcilerini veya Türk iş adamlarını…

Sadece çok azını internette veya televizyonda görüyoruz. Ve kendi iş adamlarımızın doğru düzgün ne yaptığını nasıl başardığını bilmiyoruz. Çünkü eğer Türk başarmışsa kesin bir usulsüzlük yapmıştır ön yargılarını bir türlü hayatımızdan atamadık. Kendi insanımızın başarısını çekemiyoruz ama zuckerberg’in başarısını akşama kadar birilerine anlatıyoruz onun yolundan gidiyoruz. Whatsapp 19 milyar dolara satıldı diye günlerce üzerinde düşünüyoruz, ancak National Geographic’te Mega Fabrikalar’a konu olan Vestel’i tanımıyoruz. Atlas Jet nasıl başarılı olmuş bilmiyoruz. Hasan Aslanoba yatırım yaptığında onu çekemiyoruz.

Türk iş adamlarının üzerindeki bu algıyı yıkma zamanı geldi. Herkes melektir demiyorum, ancak dünya markası olma yolunda olan şirketler neler yapmış onları daha fazla tanıyacağız, adını duymadığımız girişimci iş adamları neler yapmış daha fazla odaklanacağız. Biz egirişim olarak bu konuyu daha derinden inceleyeceğiz.

Hem kendi iş adamlarımızı tanırsak başarılı olma ihtimalimiz daha yüksek. Çünkü onlar yaşadığımız coğrafyaya hitap edip başarı yakalamış insanlardır.

Şimdi onları daha yakından tanıyacağız. Gerek topladığımız bilgilerle, gerek röportaj yaparak; hem yeni yeni büyümeye başlamış girişimcilerimiz hem de bahsettiğim gibi İş adamlarımızı blogumuzda daha fazla paylaşacağız.

Güncel İçerikler