PayPal #BattleHack ile 24 saatte 30 çalışır proje üretildi

Geçtiğimiz gün Türkiye’de Girişimciler için kırılma noktası oluşturacak muhteşem bir uluslararası proje yarışmasına PayPal tarafından imza atıldı. Çeşitli ülkelerde gerçekleşen ve gerçekleşmeye devam eden PayPal Developer BattleHack ekibi 26-27 Nisan tarihlerini de İstanbul’a ayırarak, bu eşsiz yarışmayı düzenledi.

BattleHack Nasıl Çalışır? 24 saat boyunca #BattleHack geliştiricileri, PayPal API ya da Braintree ve Venmo SD kullanarak, yerel veya global bir probleme çözüm sunmak için uygulama geliştirecekler ve geliştirdikleri bu uygulamalarda çalışır hale gelecek.

26 Nisan 13:00 te başlangıç Gong’u, 27 Nisan 13:00 te bitiş Gong’u çaldı. 24 saat boyunca Tam 30 Takım 30 Projeyi kullanılabilir şekilde hazır hale getirdi. Aralarında Software çözüm sunan bile vardı.

Nefes kesen bir yarıştı. Türkiye için deyim yerindeyse bu yarış bir dönüm noktası. İçimizde proje üretmek için yatan Girişimci ruhlarımızı harekete geçen bir etkinlik. Hepimizin aklında fikir, proje var. Burada takımlar bir araya gelerek güçlerini birleştirdi ve ortaya 30 proje çıkardı, bunların hepsi Türkiye’den çıktı ve sadece 24 saatte!

Bu yarışmadaki atmosferi gördüğümde umutlarım yeniden Türkiye için maksimum seviyeye çıktı.

Nefes kesen yarışın sonunda, tüm projeler 2 dakikalık sunum yaptı. 2 dakikayı 1 saniye kimse geçemedi. Alman disiplini denilen uygulama yapılarak esnek olunmayarak, insanların zamanını nasıl değerli bir şekilde kullanmaları gerektiği vurgulandı.

30 proje tek tek dinlendi ve alanları farklı olan değerli isimlerin oluşturduğu Jüri; PayPal Kıdemli Direktörü John Lunn ve PayPal’dan Nick Quinlan, Yemeksepeti Kurucu Ortağı Melih Ödemiş, Peak Games CEO’su Sidar Şahin ve Kurucu Ortağı Rina Onur gibi değerli isimler projeleri dinleyerek bir karar verdi.

BattleHack her aşamasıyla, her karesiyle hayatınızı değiştirecek bir ortam, yarışma, atmosfer… Neler yapabileceğimizin göstergesi, Türkiye için proje üretiminde bir kırılma noktası, gelecek ekonomimizin etki taşları…

Ürettikleri projeyle Jürinin beğenisini kazanan “Piggy Bank” ekini BattleHack Türkiye Şampiyonu oldu. Projelerinin detaylarını ve PayPal Türkiye Müdürü Kıvanç Onan ile yaptığım röportajın da detaylarını paylaşacağım.

Güncel İçerikler