Google’ın yapay zeka modeli Gemini, Türkçe olarak da kullanıma açıldı

Google'ın bugüne kadar oluşturduğu en yetenekli genel yapay zeka modeli olarak konumlandırılan Gemini, mobil uygulamasını yeni ülke ve dillerde de kullanıma açtı. Gemini, artık Türkçe olarak mobil uygulama aracılığıyla da kullanılabiliyor.

Kullanıcıların yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini artırmalarına olanak tanıyan Gemini, mobil uygulaması yeni dil ve ülkelerde kullanıma sundu.

Hareket halindeyken de Gemini’dan yardım alınabilmesine olanak tanıyan Gemini mobil uygulaması artık aralarında Türkçenin de olduğu daha fazla dil ve bölgede kullanılabiliyor. Artık kullanıcılar telefonlarındaki Gemini uygulamasıyla araba lastiği değiştirmeden, teşekkür notu yazmaya kadar pek çok konuda yardım alabilmek için Gemini’a yazabilir, konuşabilir veya resim ekleyebilir.

Gemini uygulamasına nasıl erişilebiliyor?

Android kullanıcıları Gemini‘a erişmek için Gemini uygulamasını uygulama marketinden indirebiliyor veya Google Asistan aracılığıyla kaydolabiliyor.

Kullandığınız Android telefona bağlı olarak Gemini’ı köşeyi kaydırarak, güç düğmesine basarak veya “Hey Google” diyerek kullanabilirsiniz. Bu özellik, hem Gemini’a kolay erişim sağlıyor hem de doğrudan ekran üzerinden yardım sunan bir deneyim vadediyor. Google Asistan’da yer alan zamanlayıcıları ayarlama, arama yapma ve hatırlatıcıları ayarlama dahil çoğu ses özelliği, Gemini uygulaması aracılığıyla da kullanılabilecek. Gelecekte daha fazla özelliğin de desteklenmesi için de çalışmalar devam ediyor.

iOS sisteminde ise önümüzdeki haftalarda Gemini’a doğrudan Google uygulamasından erişim olanağı sunulacak. Yaratıcılığınızı güçlendirmek, bir seyahat planlamak ya da sosyal medyada paylaşımlar yazma konusunda yardım almak için Gemini düğmesine dokunmanız ve Gemini ile sohbet etmeniz yeterli.

Google, Gemini uygulamasını ve web deneyimini dünya çapında daha fazla insana ulaştırmaya devam edecek.

Güncel İçerikler