DogGO, ikinci kez çıktığı kitle fonlama turunda 10 milyon TL yatırım aldı

Paya dayalı kitle fonlama platformlarından Startup Burada aracılığıyla ikinci kez yatırım turuna çıkan pet hizmetleri platformu DogGO süreci başarıyla tamamladı. Pet dünyasının Super App’i olmayı hedefleyen DogGO, ikinci tur kitle fonlama kampanyasında 10 milyon TL yatırım aldı.

Hedef yurt dışı pazarına açılmak

Aralık 2022’de Startup Burada aracılığıyla ilk kitle fonlama kampanyasını tamamlayan DogGO, 44 milyon TL değerleme üzerinden 5.4 milyon TL’lik yatırım turunu tamamlamıştı. Nisan 2024’te ise 140 milyon TL değerlemeye ulaşan Türkiye’nin ilk ve tek pet hizmetleri platformu DogGO, hisselerinin yüzde 7,2’sini yatırımcılara arz ederek 10.063.616 TL ile kitle fonlama kampanyasını başarıyla tamamladı. DogGO toplanan fonu hizmet yelpazesini genişletmek ve yurt dışı pazarına açılmak için değerlendirecek. DogGO’nun ana hedefi ise pet dünyasının Super App’i olmak.

“Super App olma yolunda hızlı adımlarla çalışmaya devam edeceğiz”

DogGO Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Oğul Gürsoy ise verdiği demeçte;

“DogGO olarak 2. Tur Kitle Fonlamamızı başarıyla tamamladık. Fonun toplam büyüklüğü 10.063.616 TL’ye ulaştı ve bu süreçte 224 yatırımcı DogGO’ya duydukları güveni gösterdi. Tüm yatırımcılarımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu süreci birlikte yürüttüğümüz Startup Burada ailesine de katkıları için şükranlarımı gönderiyorum. İstikrarlı olarak büyümemizi sürdürüyoruz. Şu anda platformumuzda 15 binden fazla eğitimli bakıcımız bulunuyor. Bugüne kadar 400 binin üzerinde başarılı hizmet sağladık ve DogGO’nun kullanıcılarının geri bildirimlerine dayanarak edinilen veriye göre yüzde 98,2 oranında müşteri memnuniyetine ulaştık. Uygulamamızda 250 binin üzerinde kullanıcı ve on binlerce pet profili kayıtlı. Ayrıca kurumsal firmalarla çalışanlarına veya kullanıcılarına yönelik anlaşmalar yaparak tüm pet ailelerinin ihtiyaç anında DogGO’dan yararlanmasını sağlıyoruz. İkinci yatırım turundan gelen fonla birlikte pet sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir Super App olma yolunda hızlı adımlarla çalışmaya devam edeceğiz.”

“Girişimlerin büyüme yolculuklarına eşlik etmek bizim için son derece önemli”

Startup Burada Yatırım Komitesi Üyesi Kerem Özten konuyla ilgili verdiği demeçte;

“Startup Burada olarak girişimlerin büyüme yolculuklarına eşlik etmek bizim için son derece önemli. Dünyada eğitimli gezdirici ve bakıcılarla evcil hayvan sahiplerini şeffaf takip süreciyle buluşturan ilk ve tek platform DogGO’nun 2022 yılından beri büyüme yolculuğuna eşlik ediyoruz. 2. Tur Kitle Fonlama Kampanyasında DogGO, yatırımcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmış ve hedeflenen yatırım tutarına ulaşılmıştır. Bu benzersiz ve inovatif girişimin başarı hikâyesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Güncel İçerikler