İnsan kaynakları ve fintech platformu RemotePass, 5.5 milyon dolar yatırım aldı

Şirketlerin uzaktan çalışan insan kaynağını işe almasını, yönetmesini, ödeme yapmasını sağlayan RemotePass, 212’nin liderlik ettiği Seri A turda 5.5 milyon dolar yatırım aldı.

MENA bölgesindeki yetenekleri keşfetmeyi ve doğru şirketlerle bir araya getirmeyi hedefleyen RemotePass, bu yatırımla birlikte Türkiye pazarında da hızlı bir büyüme öngörüyor.

Yatırım turunda 212’nin yanı sıra Endeavor Catalyst, Khwarizmi Ventures, Oraseya Capital, FlyerOne, Access Bridge Ventures, A15 ve Swiss Founders Fund yer aldı. Yeni aldığı yatırımla birlikte toplamda 10 milyon dolarlık bir yatırım büyüklüğüne ulaşan RemotePass, çoklu para birimi harcama yönetimi, sigorta, kart ürünleriyle çalışanlara ve izin izleme gibi İK araçlarının yanı sıra toplu maaş ödeme gibi hizmetlerle de işverenlere kolaylık sağlamayı amaçlıyor.

“Yeni özellikler yolda”

RemotePass Kurucu Ortağı ve CEO’su Kamal Reggad ise yatırım turuyla ilgili verdiği demeçte;

“Yatırımı Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’deki görünürlüğümüzü artırıp, operasyonlarımızı genişletmek için kullanmayı hedefliyoruz. Özellikle Türkiye’de arasında Insider gibi markaların olduğu müşteri portföyümüzü artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca, ‘süper uygulamamızla’ tek çatıda altında çalışanlara yönelik sunduğumuz çözümlere gift kart, pazaryeri gibi yeni özellikler eklemeyi planlıyoruz. Şirketlere ise küresel pazardaki uzaktan çalışanların ihtiyaçlarına yönelik çeşitli ödeme seçenekleri, dolar/euro banka kartı ve özel sağlık sigortası gibi avantajlara bir uygulama ile kolayca erişim sunacağız.”

2020 yılında Kamal Reggad ve Karim Nadi tarafından kurulan RemotePass, şirketlerin 150’den fazla ülkede uzaktan çalışanı etkin bir şekilde işe almasını, yönetmesini, ödeme yapmasını sağlayan kapsamlı bir platform sunuyor. Platform, çoklu para birimi harcama yönetimi, sigorta, kart ürünleriyle çalışanlara ve izin izleme gibi İK araçlarının yanı sıra toplu maaş ödeme gibi hizmetlerle de işverenlere kolaylık sağlamayı amaçlıyor.

Güncel İçerikler