Yerli yetenek eşleştirme platformu Workflex, Vanora Ventures ile teknolojik ortaklık anlaşması yaptı

Global çapta özelleştirilmiş yetenek eşleştirme platformu olan Workflex, Vanora Ventures'ın teknoloji yatırımı ile inovasyon yolculuğunu hızlandırmayı planlıyor.

Global ölçekte yaşanan yetenek sıkıntısına, mevcut pazar yeri çözümlerinin ötesinde çözüm sunmak amacıyla 2021’de yetenek eşleştirme platformu olarak faaliyete geçen ve 2023’te İngiltere pazarına giren Workflex, Vanora Ventures ile yaptığı teknolojik ortaklık ile mevcut teknolojisini ve yapay zeka tabanlı eşleştirme algoritmasını en üst seviyeye taşıyarak global yolculuğunu hızlandırmayı hedefliyor.

Worklex’in teknoloji ortağı olan Vanora Ventures, Türkiye’nin Venture Studio modeliyle girişimlere yatırım yapan girişim sermayesi yatırım şirketidir. Workflex ve Vanora Ventures’ın ortaklığı, iki şirketin de kendi alanlarındaki “yıkıcı yenilik” stratejisini ve teknoloji odaklı çözümler üzerine kurulu misyonlarını birleştiren önemli bir hamle olarak öne çıkıyor.

Workflex kurucu ortağı ve CEO’su Zeynep Bilgiç verdiği demeçte;

“Küresel ölçekte yetenek sıkıntısı yüzde 75 ile tarihi bir yüksekliğe ulaştı. Workflex, şirketler ve yetenekler arasında hızlı ve doğru eşleştirmeler yaparak çalışma hayatının geleceğini şekillendirmeye ve iş yapma biçimini dönüştürmeye hizmet ediyor. Herkesin talepleri artarken ve her şey hızlanırken daha yüksek hızda inovasyonlar ortaya koymamız için Vanora Ventures’ın teknoloji konusundaki derin uzmanlığı, bizim gücümüze güç katacak.”

“Teknoloji girişimlerine, teknoloji partneri olarak yatırım yapıyoruz”

Global Startup Studio Network (GSSN) tarafından dünya genelinde önde gelen 23 venture stüdyo ile yapılan araştırma; bu stüdyolar tarafından kurulan 415 şirketten yalnızca yüzde 9’unun başarısız olduğunu, yüzde 3’ünün başarılı bir şekilde exit (çıkış) yaptığını ve geri kalan yüzde 88’inin hala aktif olduğunu ve yıllık ortalama 1 milyon dolardan fazla gelir elde ettiğini ortaya koyuyor. Aynı araştırmaya göre, bir venture stüdyosundan çıkan startup’ların başarı oranı, geleneksel startup’lara göre yüzde 30 daha yüksek.

Vanora Ventures kurucu ortağı Abdurrahman Beşinci ise verdiği demeçte;

“Workflex ile yaptığımız bu iş birliğinin, geleceğin iş dünyasında dijitalleşme ve esnek çalışma modellerinin önemli birer parçası olacağını düşünüyoruz. Workflex’in insan kaynakları alanındaki deneyimi ve kurucu ortaklarının kendi alanlarındaki uzmanlığı Vanora için çok değerli bir ortaklık oluşturdu. İki şirketin deneyimli ekibi, iş dünyasının dönüşümünde liderlik etme konusundaki kararlılığını ve başarılı geçmişini bu iş birliğiyle bir kez daha ortaya koyacaktır.”

Güncel İçerikler