Telekomünikasyon girişimi Pocket Wifi Turkey, kitle fonlama turunda 8.9 milyon TL yatırım aldı

Pocket Wifi Turkey, Fonangels üzerinden çıktığı paya dayalı kitle fonlama turunda 75 milyon TL değerleme üzerinden 8.9 milyon TL'lik ilk yatırımını aldı.

Bugüne kadar Türkiye’ye gelen 30.000’den fazla turiste hizmet veren Bilişim Vadisi’nde çalışmalarını sürdüren Pocket Wifi Turkey, dünyada seyahat eden herkesin kullanımına açacağı Pocket Esim için çıktığı ilk yatırım turunu İz Yatırım Holding, Tohum Holding, Gençpa Teknoloji, Habey Ventures ve Fuzul Ventures’in de içinde bulunduğu kitle fonlama yatırımcılarından 75 milyon TL değerleme üzerinden aldığı 8.9 milyon TL’lik yatırımla tamamladı.

Pocket Wifi Turkey, yeni yılda faaliyet gösterecek Pocket Esim markası ile yerli ve yabancı turistlere Esim hizmeti sağlamaya başlayacak. Global seyahatlerde Pocket Esim tarafından kullanıcılar için en uygun Esim seçeneği fiziki bir sim karta ya da ek bir cihaza ihtiyaç duyulmadan hızlı ve uygun fiyatlı bir şekilde sunulacak. Pocket Wifi Turkey, Pocket Esim markası ile yeni dönemde global pazardaki en önemli Esim firmalarından birisi olmayı hedefliyor.

Konuya ilişkin değerlendirmelerini paylaşan PWT Teknoloji Kurucu Ortağı Eymen Özkan, alınan yatırımla 140’tan fazla destinasyona seyahat edecek turistlere “Pocket Esim” markası ile sunacakları Esim hizmeti ile turistlerin en önemli seyahat ihtiyaçlarından olan bağlantı gerekliliğini dijital olarak karşılayacaklarını iletti.

Alınan yatırımı büyüme stratejileri doğrultusunda kullanacaklarını ve globalde en önemli oyuncu olmak istediklerini aktaran Eymen Özkan, ilk etapta Türkiye’ye gelen veya Türkiye’den seyahat eden turistleri hedefleyerek uygulamanın kullanıcı sayısını artırmayı, odak Pazar olarak Dünya’da en çok yurtdışına seyahat eden nüfusa sahip Amerika ve Çin pazarlarını domine etmeyi amaçladıklarını ifade etti. İçinde bulundukları Roaming pazar büyüklüğünün 2027’e kadar 10 milyar dolardan 20 milyar dolara çıkmasının beklendiğini ifade eden Eymen Özkan, yakın vadede tüm dünya turistlerinin kullandığı bir uygulama olmayı hedeflediklerini söyledi.

Güncel İçerikler