19 ülkede faaliyet gösteren Dodo Pizza, Türkiye pazarına girdi

Toplam 19 ülkede 1000’e yakın şubesiyle faaliyet gösteren global pizza zinciri Dodo Pizza, yeni girdiği Türkiye pazarında yatırımlarına hız vermeyi planlıyor.

Toplam 19 ülkede 1000’e yakın şubesiyle faaliyet gösteren global pizza zinciri Dodo Pizza, yeni girdiği Türkiye pazarında yatırımlarına hız vermeyi planlıyor.

Şu anda Antalya, İzmir ve Mersin’de şubesi bulunan Dodo Pizza, şube sayısını bu yılın sonuna kadar 6’ya, 2027’nin sonuna kadar ise 159’a çıkarmayı hedefliyor. Her süreci dijitalleştirerek pizza işletmeciliğini yeniden inşa ettiklerini söyleyen Dodo Pizza CEO’su ve Kurucusu Fyodor Ovchinnikov, Türkiye pazarındaki büyüme hedefleri doğrultusunda heyecanlı olduklarını belirtiyor.

Dodo Pizza, tescilli teknoloji platformu Dodo IS ile siparişten tedariğe kadar tüm süreci şeffaflık çerçevesinde yürütüyor. 2022 yılında toplam cirosu 867 milyon dolar olan Dodo Pizza 19 ülkede yılda ortalama 100 milyon pizza satıyor.

Rus girişimci Fyodor Ovchinnikov tarafından kurulan Dodo Pizza, Türkiye pazarında büyümek için iddialı planlara sahip ve önündeki fırsatlar konusunda emin adımlarla ilerliyor. Toplam 867 milyon dolarlık geliriyle pizza sektöründe global bir oyuncu olan Dodo Pizza, kaliteye, dijital öncelikli yaklaşıma ve radikal şeffaflığa olan bağlılığıyla tanınıyor.

Fyodor Ovchinnikov

“İstihdam yaratmak için el birliğiyle çalışıyoruz”

Şirketin Türkiye pazarına olan bağlılığı hakkında konuşan Fyodor Ovchinnikov, verdiği demeçte;

“Türkiye bizim için önde gelen uluslararası pazarlardan biri ve buradaki büyüme beklentilerimiz anlamında heyecanlıyız. Misafirlerimize en iyi pizza deneyimini sunma noktasında oldukça kararlıyız. Yaptığımız işte her süreci dijitalleştirerek pizza işletmeciliğini yeniden inşa ediyoruz. Bu yaklaşımımız sipariş verme kolaylığından teslimatın izlenmesine kadar her aşamada müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunmamıza olanak tanıyor. Ayrıca yerel toplulukları desteklemek ve istihdam yaratmak için de el birliğiyle çalışıyoruz.”

Kuruluşundan bu yana radikal şeffaflık ilkesini benimseyen Dodo Pizza, tüm finansal verilerini ve pizza yapım sürecini müşterilerine çevrimiçi şekilde sunuyor. Yasal izinlerin alındığı her mutfağında bir web kamerası bulunan Dodo Pizza, müşterilerine pizzanın hazırlanma sürecini web sitesinden ve mobil uygulamadan takip etme imkanı tanıyor. Türkiye pazarında hızla büyümeyi hedefleyen Dodo Pizza, teknoloji destekli hizmetiyle tüketicilere bir pizzadan fazlasını vadediyor.

Güncel İçerikler