Co Print’in yeni ürün serisi ChromaSet, Kickstarter’da 48 saatte 200 bin dolardan fazla fon topladı

Yerli girişim Co Print, 3D yazıcı teknolojilerinde inovatif ChromaSet ürün ekosistemini dünyanın en büyük kitle fonlama platformu Kickstarter üzerinden duyurdu.

Lansmanın ilk iki saatinde 100 bin dolarlık ön satışla piyasaya hızlı bir giriş yapan ChromaSet, 3D yazıcı kullanıcılarına çok-filamentli baskı ve standartlara kıyasla üç kat daha hızlı baskı yapabilme olanağı sunuyor. Tüm bu özellikler sayesinde kullanıcılar, kullanılmayan eski yazıcılarını en son teknolojiye sahip 3D yazıcılara dönüştürebiliyorlar.

ChromaSet nedir?

ChromaSet ekosistemi altı farklı bileşenden meydana gelmekte olup, mevcut tüm 3D yazıcılara, özellikle çok-filamentli baskı kapasitesi ve artırılmış hız gibi avantajlar sağlıyor. Co Print Series 2’nin ana ürünlerinden dünyanın ilk çok filamentli 3D baskı paneli olan ChromaPad, çok-filamentli baskılar için özel olarak tasarlanan ChromaHead baskı kafası ve Klipper yazıcılar için geliştirilmiş Klipper Chroma Modülü bulunmaktadır.

Co Print’in kurucu ortağı Fatih Kazım Duymaz verdiği demeçte;

“Co Print Series 2 ürünlerimizi Kickstarter üzerinden gerçekleştirdiğimiz başarılı bir lansmanla global pazara sunduk. Yakın zamanda, dünyanın en büyük 3D yazıcı fuarı FormNext ve binlerce girişimin de yer aldığı dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2024’te tüm dünyadaki kullanıcılarla buluşmayı hedefliyoruz.”

Kickstarter kampanyası 29 gün sürecek ve ChromaSet ile KCM Set olmak üzere iki farklı paket seçeneği sunulacak. Lansmana özel sunulan bu paketlerin yanı sıra, her bir ürün ayrı ayrı satın alınabilir, böylece kullanıcılar 3D yazıcılarını modüler bir şekilde kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirebilirler.

Güncel İçerikler