iyzico, kadın girişimcilere 30 milyon TL’nin üzerinde bir hacim oluşturdu

Finansal hizmetlerin hem üye işyerleri hem de son kullanıcı için dönüştürülmesi ve dijitalleşmesine odaklanan iyzico, kadınların finansal açıdan ekonomiye dahil olmalarını desteklemeye devam ediyor. Ekonomik büyümenin desteklenmesi ve kadınların iş dünyasında güçlendirilmesi kapsamında ‘iyzico Kadın Girişimci Destek Programı’nın 5. başvuru dönemini duyuran iyzico, bugüne kadar kadın girişimcilerin 30 milyon TL’nin üzerinde hacim yaratmalarına destek oldu.

Beşinci başvuru döneminde programa kabul edilecek iyzico kadın girişimciler, ilk dört dönemde olduğu gibi iyzico’nun sunduğu finanstan eğitime, pazarlama ve tanıtımdan özel indirimlere kadar birçok avantaja sahip olacaklar.

#KadınGirişimcininYanındayız

#KadınGirişimcininYanındayız sloganıyla hayallerinin peşinden gitmek isteyen kadın girişimciler ayrıca iyzico’nun e-ticaret dünyasında fırsatlar yaratan ‘iyzico ile Öde’ ürünüyle müşterilerine farklı ödeme alternatifleri sunma fırsatından da faydalanabilecek. Program çerçevesinde kadınlar ilk 6 ay içerisinde 100 bin TL’ye kadar ulaşan işlem hacimlerinde 0 komisyon desteğine sahip olurken tanıtım desteği, dijital pazarlama ve online satış alanlarında ücretsiz eğitimler de alabilecek.

iyzico, finansal hizmetlerin demokratikleşmesinde, ekonomik büyümenin desteklenmesinde ve kadınların iş dünyasında güçlendirilmesinde çok önemli bir rol oynayan kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Fintek sektöründe öncü bir marka olarak, finansal hizmetleri hem bireyler hem de şirketler için dönüştüren ve dijitalleşmelerinde onlara liderlik etmeyi amaçlayan iyzico, kadın girişimcilerin hayatını kolaylaştırarak onlara destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl başlatılan ‘iyzico Kadın Girişimci Destek Programı’ bugüne kadar 250’nin üzerinde kadın girişimciye ulaştı.Orkun Saitoğlu: “Kadın girişimcilere yeni kaynaklar sağlamayı sürdürüeceğiz ”

iyzico CEO’su Orkun Saitoğlu, girişimcilik ekosisteminde özellikle kadın girişimcilere büyük önem verdiklerini belirterek şu demeci verdi;

“iyzico olarak, kadınların geleneksel engelleri ve önyargıları aşmaları için fırsatlar sunmayı önemsiyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu projeyle girişimcilik ekosisteminde toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmayı hedefledik. Türkiye’de kadınların banka hesabı sahipliği oranı yüzde 54. Girişimci kadınların yüzde 29’u banka kredilerine erişimde zorluk yaşarken yüzde 38’i erken aşama kamu desteklerine ulaşmakta güçlük çekiyor. Ancak, kadınların iş gücüne katılımlarıyla toplumsal ve ekonomik hayatta refah düzeyinin arttığı bir gerçek. iyzico etki raporlarına baktığımızda, kadın girişimcilerin büyüme hızı erkek girişimcilerin büyüme hızından iki kat daha fazla. Bu bağlamda, kadın girişimcilere yeni kaynaklar sağlamak ve yaratılan faydaların artarak büyümesine destek olmak amacıyla partnerlerimizle birlikte “iyzico Kadın Girişimci Destek Programı”nı başlattık. İlk dört başvuru döneminde aldığımız olumlu geri bildirimlerin ardından beşinci dönem için de heyecanlıyız” dedi.

6 ayda bir olmak üzere yılda iki defa yeni kadın girişimcileri programa dahil ederek kadın girişimcilere olan kapsamlı desteğini sürdüren iyzico; Good4Trust, Paraşüt, Mükellef, Webtures, Geliver, Youthall, Magnetiq gibi pek çok iş ortağının sunduğu özel eğitimler ve indirim fırsatlarını, programa dahil olan kadın girişimcilere ulaştırmaya devam edecek.

Güncel İçerikler