Teknoloji girişimlerinde İkincil Piyasa yatırımlarına odaklanan fon: Arcven Capital

Hollanda merkezli yatırım fonu, global teknoloji girişimlerine İkincil Piyasa yatırımları ile finansal kaynak sağlayarak ve stratejik destek vererek girişimlerin büyümelerini hızlandıracak.

Girişim yatırım ekosisteminde yeni bir dönem başlıyor! Teknoloji girişimlerini desteklemek için kurulan Arcven Capital, bölgede ilk olarak İkincil Piyasa yatırımlarına odaklanıyor. Yaratıcı ve yenilikçi bir yaklaşımla yola çıkan Arcven Capital, girişimcilere ve erken aşama yatırımcılara parçalı veya bütün hisse satış imkanı ile erken exit fırsatı sunarak kazanç elde etmelerini sağlayacak.

Hollanda merkezli Venture Capital yatırım fonu Arcven, 80 milyon euro toplam fon büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyor. Bu amaçla fon, Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinde yer alan, hızlı ölçeklenebilme potansiyeline sahip, rekabet avantajı sağlayan girişimlere sektör bağımsız olarak yatırım yapacak. 

Arcven, başarılı girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine destek verirken, erken aşamada girişimlere dahil olan, kurumsal ve melek yatırımcılar için de heyecan verici seçenekler sunacak. İkincil Piyasa yatırımlarına odaklanan bu fon, girişimcilere hisselerinin parçalı satışı ile motivasyon artışı sunarken yatırımcılara da hisse satışı ile erken exit olanağı sağlayacak. Arcven Capital, mevcut hissedarların kazanç elde etmelerini ve İkincil Piyasa işlemlerinden elde ettikleri kazançlar ile farklı yatırımlara kaynak sağlayarak portföylerini çeşitlendirmelerini ve risklerini optimize etmeyi kolaylaştırıyor. 

Arcven, sektörde ilk defa yatırımcılarına da hızlı büyüyen, yıldız girişimlere iskontolu yatırım yapma imkanı sunuyor

Fon, yapacağı yatırımlar ile girişimcilerin başarısı için bir iş ortağı rolü üstlenirken, sektörel uzmanlığın beraberinde getirdiği uluslararası bağlantılarına erişim imkanı sunarak girişimlerin potansiyellerini arttırmalarına destek oluyor. Arcven, fon stratejisi ile girişimlere hem finansal kaynak hem de stratejik destek sunuyor. Başarılı girişimleri destekleyerek büyümelerini hızlandırmayı amaçlayan fon, yatırım yaptığı girişimleri yeni yatırımcılar için ilgi çekici hale getiriyor ve exit perspektifi olan girişimlere iskontolu yatırım yapma imkanı sunuyor.

Yatırım ekosisteminde oldukça deneyimli ve birçok farklı girişim sermayesi yatırım fonu yöneten Arcven ekibi, sahip olduğu farklı sektörlerdeki tecrübesi ile ivme kazanmak isteyen girişimlere stratejik destek sunmaktadır. Tecrübeli danışma kurulu, küresel ölçekte tanınmış yatırımcılar, sektör liderleri ve mentorlarla güçlü bağlantılara sahip olan Arcven, bu güçlü bağlantıları ile portföy şirketlerine benzersiz bir fayda sunmayı ve ölçeklenmelerine destek olmayı hedefliyor. 

Arcven Capital Kurucu Ortağı Ahmet Argun:

“Girişimcilik dünyasında inanılmaz bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Bizler, bu potansiyeli keşfedip büyütmek ve girişimcilere destek olmak için buradayız. İkincil Piyasa yatırımları ile girişimcilik ekosistemine farklı bir yaklaşım kazandırırken hissedarlara erken exit seçeneği sunuyoruz. İkincil Piyasa yatırımlarına odaklanarak, girişimlerin büyümelerini, potansiyellerini artırmalarını ve yeni yatırımcıların bu artan potansiyele yatırım yapma ilgisini artırmak istiyoruz. Bu, girişimciler için büyük bir fırsat yaratırken, ekosistemin gelişmesine de oldukça katkı sağlayacak. İş birliği ve büyümeler ile dolu bir gelecek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Arcven Capital’ı incelemek için www.arcven.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Güncel İçerikler