Kolay İK ve Talentics, şirketlerin zaman ve maliyet tasarrufu noktasında iş birliği yaptı

Kolay İK ve yeni çözüm ortağı Talentics, insan kaynakları departmanları, yönetici ve işverenler için işe alım ve personel yönetim süreçlerini kolaylaştıracak, zamandan ve maliyetten tasarruf ettirecek iş birliğine imza attı.

Yatırımcıları arasında Galata Business Angels, Monkfish VC, 500 Startups İstanbul, İş Bankası iştiraki Maxis, Eksim Ventures, Gözde Tech Ventures gibi önemli yatırım fonları da bulunan yerli girişim Kolay İK, sunduğu dijital çözümlerle insan kaynakları profesyonellerinin, yöneticilerin ve firma sahiplerinin işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Talentics ile geliştirilen iş birliğiyle Kolay İK, şirketlerin işe alım ve personel yönetim süreçlerini hızlandırıp hem zaman hem de maliyet tasarrufu yaptırarak şirketlere katma değer sunmayı hedefliyor.

Bu iş birliğinden faydalanan şirketler; Kolay İK personel yönetimi uygulaması sayesinde özlük işleri, izin, fazla mesai gibi tüm personel yönetim süreçlerini optimize ederken; işe alım ve aday takip süreçlerini baştan sona tasarlayıp ilan oluşturma, aday havuzu yaratma, farklı platform ve süreçlerdeki adayların takibi gibi karmaşık tüm süreçlerini Talentics ile tek bir platform üzerinden yönetebilecek.

Ayrıca, işe alım yönetimi sunan aday takip sistemi Talentics ile şirketler, işe alım sürecindeki operasyonel işleri en aza indirecek, yanlış işe alımın yüklü maliyetlerinden kurtulacak, tüm süreçlerde zaman ve verimlilik kazanacak. Talentics ile oluşturulabilen kariyer sayfası, çalışan sayısı ne olursa olsun marka bilinirliğini artırmak ve işveren markası olarak konumlanmak isteyen şirketler için katma değer sunacak.

Kolay İK Kurucu Ortağı Çağlar Yalı, verdiği demeçte;

“Çözüm ortağımız Talentics ile başlattığımız bu iş birliği ile insan kaynakları profesyonellerinin sadece personel yönetiminde değil, işe alım ve aday takibinde de zaman ve dikkat gerektiren manuel işlerini azaltıyoruz. Tüm süreçlerin tek bir platformdan yürütülmesi ve özelleştirilmiş etaplar ile kaybedilen zamanın geri kazanılmasıyla birlikte, İK departmanlarının daha katma değerli işlere odaklanabilmelerini sağlıyoruz. Daha iyi bir aday ve çalışan deneyimi sayesinde, hedeflere ulaşmanın mümkün olan en kolay yolunun dijitalleşmek olduğunu vurgulamaya devam edeceğiz. Kolay İK çalışanlarına da her zaman söylediğim gibi, bizim hedefimiz İK departmanlarının IT departmanı olmak. Bu hedefle, şu an var olan çözüm ortaklarımızın sayısını kaliteli iş birlikleri ile artırmaya devam edeceğiz.”

Kolay İK Nedir?

Kolay İK herhangi bir kurulum gerektirmeyen, bir insan kaynakları ve personel yönetimi yazılımıdır. Sunduğu çözümlerle insan kaynakları profesyonellerinin işlerini kolaylaştıran Kolay İK, çalışanın işe başladığı andan ayrıldığı zamana kadar gerçekleşen tüm insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirir. Böylece İK profesyonelleri, çalışanlar ve yöneticilerin insan kaynakları alanındaki ihtiyaçlarına çözüm bulurken, tüm bu süreçlerin optimize edilmesine yardımcı olur.

2020 yılından bu yana 4 kat büyüyen Kolay İK, her geçen gün sayısı artan çözüm ortakları ile beraber insan kaynakları süreçlerinde uçtan uca hizmet sunmaya devam ediyor. Kolay İK, bugün 2.000’e varan şirket ve 150.000’i aşkın çalışana hizmet vermekte ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Kolay İK Personel Yönetimi Uygulaması Nedir?

Kolay İK personel yönetimi uygulaması özlük işleri, izin, zimmet, fazla mesai, avans, harcama takibi gibi temel tüm personel yönetim ihtiyaçlarını tek bir platformdan yönetip hızlıca raporlama yapmayı sağlar. Kolay İK ile kendini tekrar eden manuel işlemleri tek bir tıkla yönetebilir, operasyonel yükleri en aza indirerek zaman tasarrufu sağlar.

Talentics Nedir?

Talentics işe alım süreçlerini otomatize eden bir aday takip sistemidir. Adayın iş başvurusundan işe alımı tamamlanana kadar tüm süreçlerini baştan sona tasarlanmasını sağlayan Talentics; ilan oluşturma, aday havuzu yaratma, aday ve ilgili kişilere takvim gönderme, farklı platform ve süreçlerdeki adayların takibi gibi karmaşık tüm işe alım süreçlerinin tek bir platform üzerinden yönetilmesine yardımcı olur.

Güncel İçerikler