Microsoft Store, uygulamalara yapay zekanın oluşturduğu inceleme özetleri ekliyor

Microsoft Build 2023 konferansında Microsoft, şirketin uygulama mağazası Microsoft Store'a gelişmiş kullanıcı deneyimleri sunmak için yapay zekadan (AI) yararlanacak güncellemeyi açıkladı. Dikkate değer eklemeler arasında, uygulamaları araştırma ve seçme sürecini basitleştirmek için tasarlanmış, yapay zeka tarafından oluşturulan bir inceleme özeti özelliği yer alıyor.

Microsoft Build 2023 konferansında Microsoft, şirketin uygulama mağazası Microsoft Store‘a gelişmiş kullanıcı deneyimleri sunmak için yapay zekadan (AI) yararlanacak güncellemesini açıkladı. Dikkate değer eklemeler arasında, uygulamaları araştırma ve seçme sürecini basitleştirmek için tasarlanmış, yapay zeka tarafından oluşturulan bir inceleme özeti özelliği yer alıyor.

Yakında çıkacak yapay zeka tarafından oluşturulan inceleme özetleri, kullanıcılara uygulama incelemelerine kısa bir genel bakış sunarak kapsamlı geri bildirimleri gözden geçirme ihtiyacını ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Microsoft, yapay zekanın gücünden yararlanarak uygulama araştırma sürecini kolaylaştırmayı ve genel müşteri deneyimini iyileştirmeyi planlıyor. 

İnceleme özetlerine ek olarak Microsoft, Microsoft Store’da AI Hub adlı özel bir bölümü tanıttı. Bu bölüm, Microsoft topluluğu ve harici geliştiriciler tarafından geliştirilen en iyi yapay zeka merkezli uygulamaları vurgulamayı amaçlıyor. Luminar Neo, Descript, Podcastle, Kickresume, Play.ht, Copy.ai ve Tripnotes gibi uygulamalar AI Hub’da öne çıkan uygulamalar arasında yer alıyor.

Microsoft ayrıca Partner Center’da yapay zeka tarafından oluşturulan anahtar sözcükleri kullanıma sunarak geliştiricilerin uygulamalarını kullanıcılara daha iyi sergilemelerine olanak tanıyor. Yapay zeka teknolojisinden yararlanan Microsoft Store, geliştiricilerin meta verilerini ve diğer ilgili sinyalleri kullanarak uygulama keşfedilebilirliğini artıracak. Ayrıca, kullanıcılar artık her uygulamaya birden fazla kategori atama seçeneğine sahip olacak ve bu da geliştiricilere daha geniş bir müşteri tabanına ulaşmak için değerli bir araç sağlayacak.

Belirli bir çıkış tarihi henüz onaylanmamış olsa da Microsoft, kullanıcılara özelliğin yakında tanıtılacağına açıkladı.

Güncel İçerikler