Mükellef’ten, ABD ve İngiltere pazarı için ön muhasebe programı: WorkhyBooks

Mükellef geliştirdiği yeni ürünü WorkhyBooks’u hayata geçirdi. İlk etapta ABD ve İngiltere’de şirketini kuran kullanıcılar finansal süreçlerini ön muhasebe programı WorkhyBooks ile yönetecek.

Amerika, İngiltere, Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri olan Estonya, Hollanda, Almanya gibi geniş bir coğrafyaya ticaretini taşımak isteyen küçük ve orta büyüklükteki şirketlere, şirket kuruluşundan vergilendirmeye kadar olan süreçte ürün ve hizmetler sunan yerli girişim Mükellef, ABD ve İngiltere’de şirket kuran kullanıcıları için yeni ürünü WorkhyBooks‘u hayata geçirdi.

WorkhyBooks, şirketlerin finansal süreçlerini tek bir platform üzerinden yönetmelerini sağlıyor. Ön muhasebe programı WorkhyBooks öncelikli olarak ABD ve İngiltere’de şirket kuran kullanıcıların hizmetinde olacak. Kullanıcı şirketler web tabanlı olarak geliştirilen bu program sayesinde gelir-gider takibi, banka hareketlerini eşleştirme, fatura gönderimi, fiş yükleme ve raporlama gibi pek çok ön muhasebe işlemini tek bir platform üzerinden online olarak kolaylıkla yapabilecek.

Sistem tam olarak nasıl çalışıyor?

ABD, İngiltere ve Avrupa’da faaliyet gösteren Mükellef üyesi tüm kullanıcılar arayüze giriş yaparak temel bilgileri doldurduktan sonra WorkhyBooks’u kullanmaya başlayabilirler. Kullanıcı dostu tasarımı sayesinde kontrol paneli üzerinden tüm finansal işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi özellikler var?

Çevrimiçi ön muhasebe programı WorkhyBooks ile gelir-gider takibi, banka entegrasyonu ile hesap hareketlerini eşleştirme, harcamaları sınıflandırma, fatura oluşturma, cepten fiş okuma ve raporlama gibi pek çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kullanıcıya tam olarak nasıl fayda sağlıyor?

Şirketlerin finansal süreçlerini tek bir platform üzerinden yönetmelerini sağlayan WorkhyBooks kullanıcılara öncelikle zamandan tasarruf etme ve hataları minimuma indirme olanağı sağlıyor. Gerçek zamanlı raporlar ile kullanıcılar mali durumlarını internet bağlantılarının olduğu her yerden kolaylıkla yönetebiliyor. Aylık detaylı istatistikler sayesinde kullanıcılara şirketleri için en doğru finansal kararları vermelerine yardımcı oluyor. Banka entegrasyonu ile banka hesapları WorkhyBooks’a kolayca bağlanabiliyor ve işlemler otomatik olarak içe aktarılabiliyor. Bunların yanı sıra, çoklu para birimi özelliği ile kullanıcıların tüm dünya ile olan ticaretlerini yönetmelerini kolaylaştırıyor.

Hangi girişimler kullanmalı?

Amerika ve İngiltere’deki şirketinin finansal süreçlerini yönetmek için desteğe ihtiyaç duyan tüm küçük ve orta ölçekteki şirketlerin kullanımı için tasarlanmış bir çevrimiçi ön muhasebe programıdır.

“Şirketlerin finans uygulaması olmak istiyoruz”

Sundukları yeni ürün ve gelecek planları hakkında değerlendirmede bulunan Mükellef Kurucu Ortağı ve CEO’su Kenan Açıkelli, verdiği demeçte:

“Mükellef ve global pazarlarda faaliyet gösterdiğimiz Workhy markamızla kullanıcılarımızın ticaretlerini kolaylaştıracak tüm finansal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir platform olma yolunda her gün yeni adımlar atıyoruz. Yurt dışında online olarak şirket kurma, banka hesabı açma, marka tescili, vergi kimlik numarası başvurusu, fatura oluşturma ve vergi beyanı gibi pek çok işlemi gerçekleştirebildiğiniz platformumuzda artık ön muhasebe işlemleri de kolayca yapılabilir hale geldi. Başlangıçta ABD ve İngiltere’deki müşterilerimize sunduğumuz WorkhyBooks ile hizmet ağımızı genişleterek finansal yönetim süreçlerini kolaylaştıracağız. Bugün Pakistan, Endonezya, Filipinler ve Fas’tan, ABD ile İngiltere’de şirket kuran, ticari hayatlarına başlamak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen pek çok müşterimiz var. Hali hazırda gelirlerimizin yüzde 30’unu ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği ülkelerindeki faaliyetlerimizden elde ediyoruz. 2023 yılı sonunda gelirlerimizin yüzde 51’inin yurt dışı faaliyetlerimizden oluşmasını hedefliyoruz. Bugün hizmet verdiğimiz binlerce Mükellef’linin yüzde 20’sini global taraftaki kullanıcılarımız oluşturuyor. Hayata geçireceğimiz yeni ürünlerimizle global taraftaki müşteri sayımızı artırmanın yanı sıra şirketlerin finans uygulaması olma yolunda ilerleyeceğiz.”

Güncel İçerikler