Adımları bağışa çeviren Help Steps, kitle fonlama yatırım turunu 8.66 milyon TL ile tamamladı

Adımları bağışa çeviren ilk sağlık uygulaması Help Steps, geçen ay başladığı fon toplama sürecini başarıyla tamamladı. Kitlesel fonlama şirketi Fonangels’la fon turuna çıkan Help Steps global büyüme planları için start verdi. Yaklaşık 9 milyon TL fonla buluşan Help Steps’in ilk hedefi ise İngiltere pazarında büyümek.

Geçtiğimiz ay kitlesel fonlama platformu Fonangels’ta yatırım turuna çıkan yerli sağlık uygulaması Help Steps, 8.66 milyon TL fon topladı.

Bu fonla birlikte Birleşik Krallık’ta ve Avrupa’da spor kulüpleri ve STK’larla proje geliştirmeye başlayan Help Steps, İngiltere’nin ardından ABD ve Avrupa ülkelerinde büyümeyi planlıyor.

Help Steps kurucu ortağı ve CEO’su Gözde Venedik;

“Fonangels’taki yatırım turumuzu 8 milyon 867 bin TL toplayarak başarıyla tamamladık. Kampanyaya 61’i nitelikli yatırımcı olmak üzere 749 kişi yatırım yaptı. Fonlamanın son haftasında 2 Milyon TL’lik yatırımıyla global spor & teknoloji yatırımları ile bilinen Ertan Can Yazıcı’nın liderlik ettiği ve aralarında Milli Futbolcumuz Berkan İsmail Kutlu’nun da bulunduğu global yatırım grubu ile İsviçre merkezli Impacters Club yatırım grubu fonlamayı tamamladı.

 

Yatırımın ana amacı, gideceğimiz yeni ülkelerde etkili pazarlama yapabilmek. İngiltere’de ofis ve ekip istihdamı, yeni geliştirilecek ürün gamına sermaye olarak kullanacağız. Londra’da yeni kurulan bir teknoparkta şube açmak üzere anlaştık. Aldığımız yatırımı Avrupa’daki büyümemize kullanacağız. Globale açılmak ve unicorn olmak her girişimcinin hayalidir. Projenin gelişimine ve büyümesine baktıkça bu konudaki umudum da giderek artıyor. Amacım, bir sosyal girişimin de unicorn olabileceğini kanıtlamak. Avrupa’nın ardından hedefimiz, Amerika pazarına girmek.”

Adımları bağışa çeviren ilk sağlık uygulaması Help Steps ile milyonlarca kişi sadece gün içinde adım atarak ihtiyaç sahiplerinin hayatına dokundu. Akıllı telefona sahip herkesin hiç herhangi bir ücret ödemeden istediği kampanyayı destekleyebildiği, 1.6 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Help Steps ile şimdiye kadar 10 bin kez dünya turuna denk gelen 200 milyar adım atıldı; geliri ise sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve bireysel yararlanıcılara bağışlandı.

Help Steps nasıl kullanılıyor?

Help Steps uygulamasını, Google Play’den ve App Store’dan ücretsiz olarak uygulamayı indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki gibi yürüyor, bisiklete biniyor veya koşuyor. Bu adımlar aynı zamanda bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor. Ardından akşam saat 24.00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımları HS puanına dönüşen kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılara, sivil toplum kuruluşlarına veya spor kulüplerine bu uygulama üzerinden bağışlıyor.

Güncel İçerikler