Sürdürülebilir ve rejeneratif yaşam alanları sunan The Hab Project, Founder One’dan 2.5 milyon TL yatırım aldı

Dünyayı daha yaşanabilir kılmak için çözümler üreten erken aşama teknoloji odaklı etki girişimcilerini destekleyen girişim sermayesi yatırım fonu Founder One, sürdülebilir ve rejeneratif yaşam alanları sunan The Hab Project’e 2.5 milyon TL yatırım yaptı.

Founder One, çevre ve toplum için sürdürülebilir olumlu etkiler yaratmayı ve ölçülebilir etki hedeflerini amaçlayan girişimlere yatırım yapmaktadır. Bu doğrultuda, iklim teknolojisi girişimi The Hab Project’e 2.5 milyon TL yatırım yaptı.

The Hab Project yenilikçi ve modüler ahşap yapı sistemi ile doğaya saygılı, ileri ve geri dönüşümü önemseyen, yeni nesil teknolojileri barındıran, yenilenebilir enerji ile kendi enerjisini üreten, kısa bir sürede hayata geçirilebilen, sürdürülebilir ve rejeneratif yaşam alanları ve deneyimi sunmaktadır.

“Sürdürülebilir ve bütüncül yaşam alanlarının yaygınlaşmasına destek olacağız”

Founder One olarak iklim teknolojisi girişimi The Hab Project’in ilk yatırımcısı olmaktan büyük heyecan duyduklarını anlatan Founder One Yatırım Komitesi Üyesi ve Genel Müdür’ü Ali Şahin, “Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı olarak, Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi iş birliğiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tamamen etki yatırımları özelinde kurduğumuz Founder One erken aşama girişimlere yatırım yapmaya hız kesmeden devam ediyor. İlerleyen süreçte de erken aşama etki girişimlerine yapacağımız yatırımlarla ekosistemin gelişimine öncülük edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin ilk yeni nesil etki fonunun desteğini almak çok gurur verici

The Hab Project kurucuları Süha Afacan ve Berkay Şeşen, yeni nesil etki fonunun, şirket için önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade ederken, “İnsan ve doğanın birlikte yaşamı için, bütüncül ve pozitif etki yaratan yeni bir yaşam deneyimi sunuyoruz. Rejeneratif bir marka olarak, Ağustos 2021’de ilk Hab Projemizi hayata geçirdik ve ekosistemimizi iyileştirmeye devam ediyoruz. Geleceğin çevre dostu, sürdürülebilir ve yenilikçi yaşam alanlarını oluşturma yolculuğumuzda yanımızda olan tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin önde gelen kurumları ve yatırımcıları tarafından kurulan etki fonu Founder One’ın ilk yatırımlarından biri olmaktan gururluyuz. Founder One’dan aldığımız bu yatırım, daha iyi bir dünya için ilham verici ve iyileştirici habitatlar tasarlayıp sunmamıza destek olacak” şeklinde konuştu.

Güncel İçerikler