Girişimlere yatırım yapan Vanora Ventures, 10 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Avrupa’nın en büyük girişim stüdyosu olmayı amaçlayan Vanora Ventures, TechOne VC’den ilk yatırımını aldı.

Programına aldığı girişimlerin teknoloji ortağı olan Vanora Ventures, tecrübeli ve geniş ekibi ile teknoloji girişimlerinin ihtiyacı olan yazılım geliştirme, tasarım, analiz, strateji, araştırma, geliştirme ve proje yönetimi gibi konularda hizmet vererek Avrupa’daki en büyük girişim stüdyosu olmayı hedefliyor.

Avrupa’nın en büyük girişim stüdyosu olmayı amaçlayan Vanora Ventures, TechOne VC’den 10 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı.

VON” ve “GROVTH” programları ile girişimleri bünyesine katacak olan Vanora, teknoloji ortağı olmanın yanı sıra girişimlere finansal kaynak imkanı da sağlayacak.

VON” programı ile fikir ve tohum aşamasındaki girişimler; ekip kurma, iş modeli geliştirme, gelir modeli oluşturma, ürünü hayata geçirme, MVP oluşturma, yazılım geliştirme, büyüme stratejilerinin oluşturulması ve yatırım imkanı gibi önemli noktalarda desteklenecek.

Büyüme aşamasındaki girişimler için ise “GROVTH” programını duyuran Vanora Ventures, katılan girişimlerin teknoloji ortağı olmanın yanı sıra yatırım, büyüme, satış, pazarlama ve tüm dijital alanlarda girişimleri destekleyecek. Ayrıca bu programları tamamlayan girişimlere, finansman arayış süreçlerinde yatırım ekosistemindeki partnerleri aracılığıyla 50 Bin Dolar sermaye taahhüt edecek.

Deneyimli ekibi ile kaynakların en doğru şekilde kullanımı sağlayarak yalnızca girişimciler için değil aynı zamanda ölçeklenmiş büyük şirketler için de güvenilir bir partner olmayı hedefleyen Vanora Ventures, yeni girişimlerin yanı sıra Vigo, Obilet, Momento gibi büyük ölçekli girişimler ve global markaların yeni ürünleri için de bir hizmet sağlayıcısı konumundadır.

Abdurrahman Beşinci ve Can Üzüm

Vanora Ventures’ın Kurucu Ortakları Abdurrahman Beşinci ve Can Üzüm verdiği ortak demeçte; “Vanora Ventures ile 10 yıl içerisinde 100’den fazla teknoloji girişimini portföyümüze katarak, hem yerli hem de yabancı sermayeler için geniş yelpazede bir teknoloji yatırım alanı oluşturmayı ve ekosisteme katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Vanora Ventures’a yatırım yapmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan TechOne VC Yönetici Ortağı Yiğit Arslan ise verdiği demeçte, “Günümüzde risk sermayesi yatırımcılarının girişim şirketlerine yalnızca nakdi kaynaklarla destek olduklarında yatırımlarından beklenen oranda geri dönüşler alamadıklarını gözlemlemekteyiz. Bu nedenle girişimcilere, ilk günden itibaren uçtan uca destek olacak yeni bakış açıları tartışılmaktadır. Girişimci ekiplere yazılım geliştirme yanında farklı katma değerler sunan Venture Studio yapılarının, erken aşama girişimlerin hayatta kalma oranlarında önemli farklılıklar yarattığı tüm dünyada kanıtlanmıştır. Vanora Ventures yatırımı, Türkiye’de ve yakın coğrafyalarda tohum öncesi ve tohum aşama yatırımlarda yüksek katma değer ve çarpanlar yakalanabileceğine olan inancımızın bir göstergesidir.” dedi.

Güncel İçerikler