Yerli çalışan esenliği platformu Wellbees, üçüncü global ofisini Dubai’de açtı

Yeni nesil çalışan esenliği platformu Wellbees, üçüncü yurt dışı ofisini Dubai’de açtı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler kenti olan Dubai’de 2021 yılından beri faaliyet gösterdiklerini söyleyen Wellbees CEO’su Melis Abacıoğlu, “Bölgenin ticaret ve teknoloji merkezi olarak ön plana çıkan Dubai’de açtığımız ofis ile MENA’daki etkinliğimizi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

18 ülkede, 45 şirketin çalışanlarına esenlik deneyimi sunan ve bu yılın sonuna kadar 100 şirkete ulaşmayı hedefleyen yeni nesil çalışan esenliği platformu Wellbees, bu doğrultuda önemli bir adım atarak Dubai’de ofis açtı. Böylece 2021 yılında İngiltere, 2022’de ise ABD’de ofis açan Wellbees’in yurt dışındaki ofis sayısı üçe yükseldi. Dubai ofisi, şehrin teknoloji merkezleri arasında yer alan, çok sayıda global şirketin ofislerinin bulunduğu ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük serbest ticaret bölgesi olan DMCC’de yer alıyor.

Melis Abacıoğlu: “Mutluluk yüksek ancak esenlik çalışmaları sınırlı”

Dubai’nin, yurt dışı pazarına açıldıkları ilk şehirlerden biri olduğunu söyleyen Wellbees CEO’su Melis Abacıoğlu, “Dubai, Dünya Mutluluk Endeksi’nin 24’üncü sırasındaki Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler şehri. Ancak biz 2021 yılında hedef pazar olarak bu bölgeyi belirlediğimizde kurumsal esenlik kavramı çok az biliniyordu. Dubai bir ticaret ve teknoloji merkezi olduğundan, bu şehirde bulunan global şirketler çalışanları için esenlik faaliyetleri yürütse de çalışmalar çok sınırlıydı. Biz de yeni ofisimizle birlikte şehir genelindeki mutluluğu çalışanlara daha fazla yaymayı ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Dubai ile birlikte MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesindeki etkinliğimizi de daha fazla artıracağız” dedi.

“25 bini aşkın çalışana ulaşmayı hedefliyoruz”

Geçen yıl Türkiye’deki teknoloji şirketlerinin MENA bölgesindeki açılımlarına katkı sağlamak üzere hayata geçirilen Scale Effect programına seçilen 12 şirket arasında yer aldıklarını hatırlatan Abacıoğlu, “Bu program kapsamında katıldığımız atölye çalışmaları, aldığımız mentorluk destekleri ve organize edilen yatırımcı görüşmeleri ile bölgedeki etkinliğimizi hızla artırmaya başlamıştık. Yeni ofis bu ivmeyi daha da artıracak. Şu anda Dubai ve çevresindeki bölgede 100 bini aşkın çalışana esenlik hizmeti veriyoruz. Hedefimiz yıl sonuna kadar bu sayıyı 200 bine ulaştırmak” diye konuştu. 

Güncel İçerikler