Bankacılık sektörünün tecrübeli ismi Burçin Okur, Portuma ve Portoken’ın finansal operasyonlarından sorumlu yöneticisi oldu

Türkiye’nin ilk ve tek oyun içi reklamcılık şirketi ve oyunlara blockchaini entegre eden Portuma ekosistemine, bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden Burçin Okur “Financial Managing Partner” olarak katıldı!

Bankacılık kariyerinden sonra Peker Holding, Çiftçiler Holding de CFO/CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Okur, son olarak Ankara Etlik, İzmir ve Kocaeli PPP Devlet Şehir Hastanelerinde Türkerler Holding’i temsilen Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı.

Burçin Okur, 1987 yılında TED Ankara Koleji’ni, 1992 yılında ise Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Koç Üniversitesinde Harvard Business School programını tamamladı.

Okur, kariyerinin büyük bir kısmını bankacılık sektöründe geçirdi.

Okur’un Körfezbank ve Sümerbank ile başlayan bankacılık kariyeri; Finansbank, HSBC bankalarında üst düzey yönetici olarak devam etti.

Okur yaratıcı fikirleri ve geniş bilgi birikimi ile hem Portuma hem de Portoken tarafında görev alacak.

Portuma ekosistemine dahil olan Okur verdiği demeçte: “Portuma ekosistemini incelediğimde hem sahip olduğu potansiyeli gördüm hem de bu projenin bir parçası olmak istedim. Ortaklarla yaptığımız görüşmeler sonucunda Portuma’nın Mart ayı itibariyle yapmaya başlayacağı atılımları ve global piyasalara açılmasını sağlayacak kriterleri belirleyerek çalışmalarımıza hemen başladık. 2023 sonuna gelmeden çok farklı bir noktada olacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz

Güncel İçerikler