Aylık Kıyafet Aboneliği platformu UnoMoi, 2 milyon dolar değerleme üzerinden yeni yatırım aldı

Dünyada “Modanın Netflix’i” olarak bilinen iş modelinin Türkiye’deki tek örneği UnoMoi, geç tohum yatırım turunu 2 milyon değerlemeyle kapattığını açıkladı.

Yatırım turuna; yeni nesil etki fonu Founder One, teknoloji şirketi Litum’un kurucu ortakları Özgür Ülkü ve Kamil Sözen ve Ludus Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gönül tura katılan isimler oldu.

İki kadın girişimci Gözde Atasoy ve Ayşe Kefli tarafından kurulan ve teknik partnerliğini PATH’in kurucusu Murat Kader’in üstlendiği UnoMoi, 400 bin dolarlık tohum yatırım turunu Haziran 2021’de kapatmıştı. İlk yatırım turunu Yemek Sepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, Gizia’nın kurucusu İsmail Kutlu ve Can Eren’den aldığı yatırımla kapatan UnoMoi, bu süreçte envanterini günlük elbiselerden abiyeye; kayak kıyafetlerinden çocuk ürünlerine kadar genişleterek önemli marka işbirliklerine imza attı.

UnoMoi nasıl çalışıyor?

UnoMoi, ulaşılabilir lüks segmentteki kıyafetleri, üyelerine, abonelik yoluyla 1 ay süreyle kiralıyor ve kadınlara beğendikleri her kıyafeti satın almadan kullanım hakkı sunuyor. Üyeler UnoMoi’nin envanterinden kendi seçtikleri 5 ürünü, 1 ay boyunca kiralıyor; bir ayın sonunda ürünler kapılarından özel kuryelerle teslim alınıyor ve kullanıcıya seçtiği 5 yeni ürün teslim ediliyor. Böylece kadınları paylaşım ekonomisinin bir parçası yapan UnoMoi, kullanıcılarına ‘bulut’ta sınırsız bir gardırop sunarak, alışveriş alışkanlıklarını kökünden değiştiriyor.

Yapay Zeka
Yapay Zeka
Yapay Zeka
Yapay Zeka

Son İçerikler