Araç kiralama platformu Miniyol, kitle fonlama turunda 10.2 milyon yatırım aldı

Online araç kiralama platformu miniyol.com, fonbulucu platformunda yatırımcılarla buluştu. Kitle fonlama platformu fonbulucu’da başlayan yatırım turunda şirket paylarının %12'sini yatırımcılarla buluşturuldu. 12 Aralık’ta başlayan kampanya, 29 saat gibi kısa bir sürede %100'e ulaşarak tamamlandı.

2020 yılında Biletall.com‘un kurucuları ve yöneticileri tarafından Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde, KOSGEB AR-GE ve İnovasyon desteği ile kurulan miniyol.com, fonbulucu platformunda kitle fonlaması turuna çıktı. Girişimin kitle fonlama ile turuna çıktığını daha önce sizlerle paylaşmıştık

8 milyon 500 bin TL fona ulaşma hedefiyle 12 Aralık’ta fonbulucu üzerinden başlayan kampanya 29 saat gibi kısa bir sürede 10.2 milyon TL ile birlikte tamamlandı. Şirket paylarının %12’sini yatırımcılara arz eden girişim, ilk 17 ayda 11 Milyon TL ciroya ulaşırken, 5. yılında ise yıllık 548 Milyon TL ciro hedefliyor.  

Hikâyemize Yeni Ortaklar ile Devam Ediyoruz

Yatırım turu hakkında konuşan Miniyol.com Kurucu Ortağı Yaşar Çelik, “Gelecek hedeflerimizin gerçekleşebilmesi için yeni yatırımcı alma kararı vermiştik. Kampanyanın bu kadar kısa sürede tamamlanması bizi de şaşırttı. Aynı zamanda bu durum bize büyük bir gurur verdi. Hikayemize ortak olan yeni yatırımlar ile büyüme ivmemizin giderek artacak. Fonun başarıya tamamlanması ile birlikte kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeni ürünleri hizmete sunacağız. 

Mobilite çözümleri ile maliyetleri ve fiyatları düşürmeyi planlıyoruz. Kullan-bırak araç kiralama hizmeti verecek olan Miniyol Express ve kişiden kişiye araç kiralama hizmeti verecek olan Miniyol Self ürünlerini uygulamaya koyacağız.  Kısa sürede şirket olarak büyük başarılar elde ettik. Yolumuz daha da uzun, hep birlikte kazanacağımız bir model hedefliyoruz. 80 binden fazla araç alternatifi ile 600’den fazla lokasyonda hizmet veriyoruz. Amacımız büyüyen Türkiye girişim ekosisteminde bir önceki girişimizde olduğu gibi başarıya ulaşmak.” dedi.

ebülten'e abone olun

Son gelişmeler, yeni girişimler, yatırımlar ve dahası...