Bridgesoft, ikinci turda 45 milyon TL değerleme üzerinden 8 milyon TL yatırım aldı

Geliştirdiği teknolojileri zirai ekipmanlara aktaran 2. yatırım turunda 45 milyon TL değerleme üzerinden 8 milyon TL yatırımı aldı.

Görüntü işleme ve derin öğrenme teknolojileri ile geliştirdiği donanımları zirai ekipmanlara entegre eden ve operasyonel verimliliği artıran ürünler üreten akıllı tarım ürünleri girişimi Bridgesoft, 2. Yatırım turunu başarıyla kapattı.

8 ay önce yaklaşık 12 milyon TL değerleme ile Actonn’dan ilk yatırımını aldığını paylaştığımız Bridgesoft, 2022 tamamlanmadan 2. Yatırım turu hedeflerine ulaştığını açıkladı.

Bridgesoft, 2. Yatırım turunda 45 milyon TL değerleme üzerinden 8 milyon TL yatırımı, Letven Capital Tars Girişim Sermayesi Fonundan aldı. Letven Capital, TARS Girişim Sermayesi Fonu; fikir, start-up ve KOBİ aşamasındaki girişimlere yatırım yaparak tarım, gıda ve teknolojileri sektörüne katkı sağlamayı ve yatırımcılarına yüksek getiriyi değer üreterek kazandırmayı hedefliyor.

Girişim, söz konusu yatırım ile 1 yıl içerisinde ticarileşme kapsamı altında çalışmalarını tamamlayıp, Smart SprayeX ürününü pazara çıkarmayı planlıyor Projenin 3. Yatırım turu için net bir tarih olmasa da ticarileşme aşaması tamamlandıktan sonra planlanması öngörülüyor.

Berkay Koçak tarafından 2020 yılının Ekim ayında TÜBİTAK 1512 desteği ile kurulan Bridgesoft, 2021 yılı boyunca yapay zeka destekli zirai ilaçlama makinesi için Ar – Ge çalışmalarını gerçekleştirdi.

Bridgesoft’un akıllı tarım projesi olan yapay zeka destekli zirai ilaçlama makinesinin (Smart SprayeX) PoC’si ve bazı tarım ürünleri için MVP’si tamamlandı Smart SprayeX, tarlada rekolteyi düşüren yabani otların ilaçlanması sırasında yabani otu yapay zeka ile tespit ederek ilacı sadece ota püskürten bir ilaçlama sistemi olarak çalışıyor.

Bu püskürtme yöntemi ile yabani ot ilacından her ilaçlama döneminde yüzde 70 ila yüzde 90 arası tasarruf edilmesi hedefleniyor.

KWORKS 2021 hızlandırma programı mezunu olan Bridgesoft, bu süreçte yatırımın yanı sıra, ankara kalkınma ajansı techankara ve Hackquarters ile Bayer işbirliğiyle yürütülen Bayer G4A programlarını da başarıyla tamamladı.

Güncel İçerikler