Axoft, siber güvenlik çözümleri sunan Roksit ile iş birliği yaptı

Dijital teknolojiler ve hizmetler sağlama konusunda küresel bir kanal uzmanı olan Axoft, Türkiye ve BDT ülkeleri pazarlarına sunduğu bilgi güvenliği hizmetlerini, Roksit ortaklığıyla genişletiyor. DNS tabanlı siber güvenlik çözümlerini Türkiye ve dünyada kurumsal müşterilerle buluşturan yerli BT üreticisi Roksit, Axoft’un BDT ülkelerindeki güçlü dağıtım ağı sayesinde global pazardaki yerini de sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Dijital teknolojiler ve hizmetler sağlama konusunda küresel bir kanal uzmanı olan ve 8 ülkede faaliyet gösteren Axoft, DNS tabanlı siber güvenlik çözümleri sunan Roksit ile iş birliği yaptığını açıkladı.

Roksit’in yenilikçi teknolojiler içeren BT çözümleri Türkiye’de 120’nin dünyada ise 10 binin üzerinde kurumsal şirket tarafından kullanılıyor. Axoft ile gerçekleştirilen ortaklık kapsamında, hizmetler Türkiye’nin yanı sıra Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ve Moğolistan ülkelerindeki kullanıcılarla da buluşturulacak.

Bulut Tabanlı DNS koruma, Kurum İçi DNS Log Analizi ve Yapay Zeka Tabanlı Domain Sınıflandırma (Cyber X-Ray) entegre ürünlerini kurumsal müşterilerinin kullanımına sunan Roksit, kurumların internete güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlarken, SOC ekiplerinin ihtiyaç duyduğu tüm DNS analiz verilerini de sağlıyor.

“Tüm siber tehditleri öngörerek kurumların çözüm ortağı oluyoruz”

Siber saldırıların yarattığı kayıpların 2021 sonunda 6 trilyon dolar olduğunun tahmin edildiğini belirten Axoft Türkiye Ülke Müdürü Bahar Pınarlı: “Pandemi sırasında birçok şirketin tüm kurumsal BT ve güvenlik stratejilerini yeniden oluşturması gerekti. Siber güvenlik sektörü, internete olan bağlılığın giderek arttığı çağımızda güçlü bir büyümeye hazırlanıyor. Yapılan bir araştırmaya göre, küresel pazarın 2027’ye kadar yaklaşık %13’lük bir yıllık büyüme oranı ile toplam 400 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacağı tahmin ediliyor.”*

Ağların dijital dönüşümün temel altyapısı olduğunu biliyoruz diyen Roksit CEO’su Hakan Uzun: “DNS’in kurumsal ağların temel unsuru olduğunu biliyoruz. Bugün, dijital dünyanın her alanında DNS; sipariş girişi, e-posta iletişimi, IoT, OT iletişimi gibi tüm ihtiyaçlarda işinizi yürütmek için anahtar protokoldür. Kuruluşların güvenlik yatırımlarını planlarken dikkate alınması gereken ilk katmanların başında DNS gelmektedir. Roksit, yeni nesil ve yenilikçi çözümleri ile kuruluşların güvenlik açıklarını doldurmalarına ve güvenlik yatırımlarını tamamlamalarına yardımcı oluyor.”

Güncel İçerikler