Togg’un ürün ve hizmetleri yerli girişim BlindLook iş birliğiyle görme engelli kullanıcılar için erişilebilir olacak

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, görme engelli kullanıcıları özgürleştiren girişim BlindLook ile yaptığı iş birliği kapsamında fiziksel ve dijital ürünlerinin temas noktalarını adım adım engelsizleştirecek.

Kullanıcı odaklı bir yaklaşımla geliştirilen Togg, görme engelli kullanıcıları özgürleştiren girişim BlindLook’un “herkes için erişilebilir bir dünya” hedefine ortak oldu.

BlindLook’un partnerlerine sunduğu kapsayıcı hizmeti belgeleyen global sertifikası EyeBrand ağına katılan Togg, fiziksel ve dijital ürünlerinin temas noktalarını adım adım engelsiz bir hale getirecek. Yapılan iş birliği kapsamında Togg’un ürün ve hizmetleri BlindLook’un ses odaklı teknolojisiyle görme engelli kullanıcılar için erişilebilir olacak.

2019 yılında Sadriye Görece ve Cihat Ersin Aydın tarafından, %100 ses odaklı bir dünya yaratma amacıyla kurulan BlindLook, özgürlük teknolojileriyle, markaların ürün ve hizmetlerini dünya genelinde 285 milyon görme engelli için erişilebilir hale getiriyor. Görme engelsiz bir dünya vizyonuna ortak olan tüm partnerlerini “EyeBrand” olarak isimlendiriyor. Bugün Türkiye’de 40’tan fazla marka “EyeBrand” sertifikasına sahipken, BlindLook’un 350.000 kişinin üzerinde bir görme engelli kullanıcı havuzu bulunuyor. BlindLook, Herkes için Erişilebilir Bir Dünya hayalinden güç alıyor ve engelsiz dünyayı var etmek için çalışıyor.

BlindLook’un hikayesi

 

BlindLook’un yüzde 100 ses odaklı özgürlük teknolojisi Sesli Simülasyon, tam ve kısmi görme engelli bireyler için ürün ve hizmetleri erişilebilir hale getirip, görme engelli bireylerin ürün ve hizmetleri yardıma ihtiyaç duymadan bağımsızca kullanmalarına olanak sağlıyor. Togg entegrasyonu tamamlandığında görme engelli bireyler Togg’un resmi internet sitesi’ne BlindLook hesaplarıyla girip, ürün ve hizmetlerden eşit ve erişilebilir şekilde yararlanabilecekler.

Togg’un iş birliğini duyurduğu mesajı: BlindLook’un “Herkes için erişilebilir bir dünya” hedefine ortak oluyor, kullanıcı odaklı yaklaşımla geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerimizi #BlindLook’un ses odaklı erişilebilirlik teknolojisiyle adım adım engelsizleştiriyoruz!”

Güncel İçerikler