Çok kanallı online pazar yeri Jetconnect, kitle fonlama yatırım turuna çıktı

Market, restoran, esnaf ve su bayilerinin ürün ve hizmetlerini herhangi bir yatırım gereksinimi olmadan sanal mağazalar aracılığıyla tüketiciyle buluşturan online pazar yeri girişimi Jetconnect, fonbulucu'da yatırım turuna çıktı.

Tüketicilerin yiyecek-içecek ihtiyaçlarına doğru fiyatlama üzerinden dakikalar içerisinde, online olarak erişebilmelerini sağlarken; küçük esnaf da dahil olmak üzere işletmelere online satış, yeni nesil kurye, ürün tedariği gibi hizmetleri herhangi bir yatırım yapmadan bir arada sunan yerli girişim Jetconnect, kitle fonlama yatırım turuna çıktı.

2019 yılında marketlerin satış yapabileceği bir pazaryeri platformu olarak DOS Bilişim Endüstri A.Ş. bünyesinde kurulan girişim, Türkiye’nin en aktif kitle fonlama platformu fonbulucu’da 21 Ekim 2022’ye kadar devam edecek tur boyunca, şirket paylarının yüzde 12’sini yatırımcılara arz ederek 2 milyon 490 bin TL fon elde etmeye çalışacak.

Jetconnect, bugün itibarıyla başlayacak fonlamada, ilk 15 iş günü içerisinde %25, ilk 15 iş günü sonrasında ise fonlama rakamı %100’e ulaşana kadar yapılan yatırımlarda yatırımcılara %15 fazladan pay verecek. Türkiye’nin en aktif kitle fonlama platformu fonbulucu’da yürütülen tur, 21 Ekim 2022’ye kadar devam edecek.

Jetconnect’in hedefinde dijital esnaf hareketi var

Jetconnect’in 2019 yılından itibaren yapılan AR-GE çalışmalarıyla aynı hizmeti veren birçok platformdan ayrıştığını söyleyen Jetconnect Kurucusu ve CEO’su Süleyman Doğan;

“Sistemimiz sayesinde tüketiciler ihtiyaç duydukları ürüne ekonomik fiyat garantisiyle dakikalar içerisinde lokasyonlarından ayrılmadan sahip olabilecekken, işletmeler yüksek yatırım maliyetleri olmadan ürünlerini bulundukları bölgede yer alan yüzlerce potansiyel müşteriye online olarak ulaştırabilecekler. Jetconnect esnaf sisteminde satış yapan bakkal, aktar, şarküteri gibi işletmelerin de satışını yaptıkları ürünleri aracısız olarak direkt üretici veya distribütörden tedarik edebilmesinin yolunu açıyoruz. Bu sayede üreticinin ürettiği ürünün son tüketiciye ulaştırılması sırasında aracıdan kaynaklanan fiyatların fahiş şekilde şişirilmesinin önüne biraz olsun geçebilmeyi amaçlıyoruz. İlerleyen dönemlerde esnaflarımız, STK’lar, odalar ve borsalarla iş birliği halinde “Dijital Esnaf Hareketi”ni başlatarak esnafın kalkınmasında daha da etkili roller oynamak istiyoruz. Öte yandan işletmelere online satış için aylık yüksek maliyetlere ve sorumluluklara girmeden entegre freelance kurye sistemimizden yararlanma fırsatı sağlıyoruz. Bu sayede işletmeler, paket başı ücretlerle yüzlerce kurye ile çalışma şansına sahip oluyorlar. Entegre kurye sistemindeki yeni nesil kurye modellerimizle aynı zamanda binlerce kuryeye iş imkanı sunarak istihdama da destek oluyoruz” dedi.

Sıfır yatırımla mağaza

Jetconnect’in ileri teknoloji ile geliştirilmiş online sistemindeki Satıcı Paneli ile kullanıcılar, birkaç dakika içinde bir sanal mağaza oluşturup işletmelerindeki ürünleri excel, entegrasyon veya manuel şekilde dakikalar içerisinde listeleyebiliyor. Kullanıcılar bu paneli kullanarak ayrıca mağaza ya da ürün bilgilerini düzenleyebiliyor, hizmet verecekleri mahalleleri açıp kapatabiliyor, minimum sepet tutarları belirleyerek mağaza kurgusunu tamamlayabiliyor, satışa açık olan ürünlerin stoklarını takip edebiliyor ve dilerse bu ürünleri kolaylıkla açıp kapatabiliyor veya tamamen mağazadan silebiliyor.

Aldıkları siparişleri yönetebilen, ihtiyaç duymaları durumunda tek tuşla kurye talebinde bulunabilen, cari hesaplarını takip ederek kendilerine yapılan ödemeleri takip edebilen kullanıcılar, aynı zamanda yine bu panel üzerinden müşteriler tarafından iletilen soruları cevaplandırabiliyor, ürünlerini satın almış müşteriler tarafından yapılan yorum ve değerlendirmeleri takip edebiliyor. Jetconnect, Partner uygulaması ve portalı içerisinde yer alan Garaj ekranı üzerinden kullanıcılara ihtiyaç duydukları onlarca ürünü taksitli bir şekilde satın alabilme imkanı sunarken, Jetpazaryeri platformu üzerinden satılan ürünlerin direkt üreticisinden/distribütöründen tedarik edebilmesine mümkün kılıyor. Jetconnect’te, mağazalarını ücretsiz olarak açıp ürünlerini doğrudan tüketicilere ulaştırabilen kullanıcılar, sadece platform üzerinden satış yaptıkları taktirde komisyon ödemesi yapıyor.

Jetconnect’in Müşteri Paneli ile ise tüketiciler platforma kolayca kaydolabiliyor, istedikleri ürünleri gelişmiş arama ve listeleme özelliklerini kullanarak bulup sepetlerine atabiliyor, ödemelerini “Garantili Ödeme Modeli” kredi kartıyla güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Siparişlerinin durumunu canlı kurye takibiyle izleyebilen tüketiciler; iptal ya da iade talebinde bulunabiliyor, satın aldıkları ürünlerle ilgili olarak hem satıcıyı hem kuryeyi hem de ürünleri değerlendirebiliyor.

Freelance kurye modeli

Jetbee kurye sistemi ile yapılmış entegrasyon sayesinde kuryeler Jetconnect Partner uygulaması üzerinden kendilerine atanan dağıtım görevlerini yerine getirerek paket başı kazanç sağlayabiliyor. Tüm Türkiye’de aktif edilmiş ve her geçen gün bünyesinde onlarca yaya, bisiklet, scooter, motosiklet ve arabalı kuryeyi çalışabilir hale getiren Jetbee projesi ile kuryeler herhangi bir işletmeye bağlı olmadan patronsuz olarak sisteme dahil olabiliyor ve esnaf kurye modeliyle kendi işlerinin sahibi olabiliyor. Kuryeler, kazançları doğrultusunda belli bir oranda komisyonu sisteme ödeyerek, bulundukları mahalle ve ilçe sınırları içerisinde gelen paket dağıtım görevlerini tamamlayarak düzenli ve yüksek gelir sahibi oluyor.

Son İçerikler