Üçüncü çeyrek verilerini açıklayan Apple, bu dönemde 83 milyar dolar gelir elde etti

Apple, üçüncü çeyrek verilerini açıkladı.

Apple, 2022 mali yılının 25 Haziran 2022 tarihinde sona eren üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçları açıkladı. Şirket, Haziran çeyreğinde geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki gelirini yüzde 2 artırarak 83 milyar ABD doları gelir kaydettiğini, üç aylık seyreltilmiş hisse başına gelirinin ise 1,20 dolar seviyesinde olduğunu duyurdu.

“Bu çeyreğin rekor sonuçları Apple’ın yenilik yaratmak, yeni olasılıklar geliştirmek ve müşterilerimizin hayatlarını zenginleştirmek için sürdürdüğü çabaların bir göstergesi.” diyen Apple CEO’su Tim Cook “He zamanki gibi değerlerimizi her şeyin üstünde tutuyoruz ve ürettiğimiz her şeyde bu değerleri dışa vuruyoruz. Kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini korumak için tasarlanmış yeni özelliklerden tutun, herkes için ürünler yaratma konusunda süregelen kararlılığımızın bir parçası olan erişilebilirliği artıran araçlara kadar her şey bu değerlere dayanıyor.”

Apple CFO’su Luca Maestri “Haziran çeyreği sonuçlarımız, işimizi zorlu çalışma ortamına rağmen verimli şekilde idare edebilme becerimizi bir kez daha gösterdi. Haziran çeyreği gelir rekorunu kırdık ve aktif kurulu aygıt tabanımız her coğrafi segmentte ve ürün kategorisinde tüm zamanların en yüksek sayısına ulaştı. Bu çeyrekte 23 milyar Amerikan dolarına yakın operasyonel nakit akışı sağladık, hissedarlarımıza 28 milyar ABD dolarından fazla geri ödeme yaptık ve uzun vadeli büyüme planlarımıza yatırım yapmaya devam ettik.” dedi.

Güncel İçerikler