Sponsorlu İçerik

Konu:

Enrich Black Studio, Brandverse Awards’ta kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi oldu

Metaverse ajansı Enrich Black Studio, pazarlama ve iletişim dünyasının en prestijli yarışmalarından Brandverse Awards’ta ödüle layık görüldü. Enrich Black Studio, N Kolay & İBB Metaverse Basın Toplantısı kampanyasıyla Altın Ödül’ün sahibi oldu

New York ve İstanbul merkezli metaverse ajansı Enrich Black Studio, Brandverse Awards’ta ‘Metaverse Kullanımı’ kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Marketing Türkiye & BoomSonar iş birliğiyle hayata geçirilen Brandverse Awards’ta Enrich Black studio; ‘N Kolay & İBB Metaverse Basın Toplantısı’ kampanyasıyla ödülün sahibi oldu. Sonuçları Deloitte Türkiye tarafından onaylanan yarışmanın kazananları İstanbul’da düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Black Studio Direktörü Ata Güneş, ‘Brandverse Awards’tan Altın Ödül almanın kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, ödüllü projede bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda, Aktif Bank ve İBB (İstanbul Büşükşehir Belediyesi) iş birliği ile gerçekleştirdikleri ‘N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nu metaverse evrenine taşıyarak, ‘ilk hibrit basın lansmanı’nı düzenlediklerini söyledi. Güneş; “Maraton için tasarlanan özel alan ve Galata Kulesi, Haliç Köprüsü gibi tasarımların yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, İBB Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur ve Balkan Atletizm Federasyonları Birliği (ABAF) Başkan Yardımcı Fatih Çintımar’ın avatarları da dahil olmak üzere bütün 3D varlıkların hepsi ekibimiz tarafından oluşturuldu” şeklinde konuştu.

“Aktif Bank metaverse’te yerini alan ilk Türk bankası oldu”

Metaverse

Ata Güneş, şirket olarak bu yılın başından itibaren markaların kendi özel metaverse alanlarının oluşturulmasına destek verdiklerini belirterek, “Decentraland, Sandbox, Roblox, Spatial’’ gibi popüler metaverse platformlarında markalar için istenilen tüm projeleri hayata geçiyoruz. Finans, teknoloji ve perakende gibi birçok farklı sektörden firmayı metaverse dünyasıyla tanıştırdık. Kapalı ve açık meta olmak üzere oluşturduğumuz platformlarda etkinlikler, organizasyonlar, konferanslar, toplantılar ve fuarlar organize ediyoruz” dedi. 6 Haziran’da Türkiye’de ilk kez bir bankanın metaverse şubesinin açılışını gerçekleştirdiklerini dile getiren Güneş şöyle devam etti: “Aktif Bank’a Decentraland’de bina inşa ederek, müşterileri için yeni bir temas alanı oluşturduk. Bu proje ile Aktif Bank metaverse’te yerini alan ilk Türk bankası oldu. Tüm platform kullanıcıları hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında https:// play.decentraland.org adresinde 65,-127 koordinatında bulunan Aktif Bank binasını ziyaret ederek Metaverse Agent’ı ile yazılı ya da sözlü iletişim kurabiliyor.”

Metaverse’te canlı yayınlanan ilk ödül töreni büyük ses getirdi

Türkiye’de ödül törenleri için de bir ilki gerçekleştirdiklerinin altını çizen Ata Güneş, “30 Mayıs’ta düzenlenen 2022 ELLE Style Awards 2022 X M.A.C Ödül Töreni, Türkiye’den metaverse’te canlı yayınlanan ilk ödül töreni oldu. Bu proje, global olarak da ses getirdi” diye konuştu. Tüm geliri Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanan LC Waikiki’nin İkonik ‘Maymunu’nun NFT süreçlerini hazırlayan firma olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını kaydeden Güneş sözlerini şöyle tamamladı: “Tıpkı internetin tek bir şirket ya da bir kuruluş tarafından inşa edilmediği gibi, metaverse evreni de bir şirket ya da kuruluş tarafından inşa edilmeyecek. Biz bu misyonu gerçekleştirmek için birlikte çalışacağımız markaların geleceğin şekillenmesinde önemli bir yere sahip olmasını amaçlıyoruz. Ekosistemi geliştirmek istiyoruz. Bu nedenle, farklı teklifler arasında birlikte çalışabileceğimiz firmaları biz de özenle seçiyoruz.”

Son İçerikler