Konu:

BDDK’dan kuruluş izni alan Hedef Holding, Hedef Yatırım Bankası’nı hayata geçiriyor

Temelleri 1996 yılına dayanan, finans, teknoloji, sağlık gibi birçok alanda doğrudan veya dolaylı yatırımları bulunan Türkiye’nin önde gelen yatırım grubu Hedef Holding çatısı altında Nisan 2022 tarihinde kuruluş izni alan Hedef Yatırım Bankası, 23 Haziran’da İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edildi.

Teknoloji, finans, sağlık sektörlerinde yatırımları olan, bünyesinde doğrudan ve dolaylı olarak 4 halka açık şirketi barındıran Hedef Holding, BDDK onayı ile 30 Nisan 2022 tarihinde Hedef Yatırım Bankası için kuruluş izni almıştı.

Bu izin çerçevesinde, Hedef Holding A.Ş. yüzde 20 (100.000.000 TL), İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yüzde 30 (150.000.000 TL), Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. yüzde 30 (150.000.000 TL), Namık Kemal Gökalp yüzde 10 (50.000.000 TL) ve Sibel Gökalp yüzde 10 (50.000.000 TL) katılımı ile toplam 500 milyon TL sermayeli “HEDEF YATIRIM BANKASI A.Ş.”nin kuruluş işlemleri tamamlanarak, 23 Haziran 2022 tarihinde İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edildi.

Hedef Yatırım Bankası; teknolojik alt yapısı, grup şirketlerinin desteği, finansal hizmetler alanındaki deneyimi ile yenilikçi çözümleri, yerel ve uluslararası piyasalar hakkındaki bilgi ve deneyimini, tüm paydaşlarına sürdürülebilir katma değer yaratmak misyonu ile yürütmeyi hedefliyor.

Hedef Yatırım Bankası, Kurumsal ve Ticari Bankacılık müşterilerine kurumsal krediler, ticaret finansmanı, proje finansmanı, leasing, kamu özel sektör iş birliği projeleri, satın alma ve birleşmeler, kurumsal finansman, işletme sermayesi finansmanı, altın bankacılığı, satın alma finansmanı ile sermaye piyasaları ürünleri konularında hizmet sunacak.

Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp, “İhracata yönelik sektörler hedef sektörlerimizi oluşturacak. Kurumsal ve ticari bankacılıkta; üretim, ticaret, lojistik, enerji, telekom, turizm, inşaat, tarım, denizcilik ve yazılım gibi sektörlerde varlık finansmanı, yatırım finansmanı, varlık yönetiminde para piyasaları ile sermaye piyasaları ürünlerinde çok yoğun çalışacağız. Bankacılık hizmetleri verdiğimiz firmaların sermaye piyasalarına erişimi ve faaliyetlerinin sermaye piyasalarındaki uygun ürünler tarafından desteklenmesi için danışmanlık ve yatırım bankacılığı ürünlerimiz ile ön plana çıkacağız.” dedi.

Sermaye ve para piyasalarında uzun yıllara dayanan deneyimi ile Hedef Holding, hem finans hem de teknoloji alanında yatırımlar yaparak büyümek ve büyütmek yönünde hareket ediyor. Bir yatırım kültürü ve yatırımcı geçmişleri olduğunu vurgulayan Gökalp, “Bir yatırım bankasının neredeyse tüm işlemlerini Hedef Portföy, Hedef GSYO ve aracı kuruluşumuz İnfo Yatırım özelinde yapıyoruz. Bunları topladığınızda, bir yatırım bankasının yaptığı işlerin ötesinde de işler yapıyorduk. Şimdi almış olduğumuz faaliyet iznimiz ile birlikte, güven öncelikli, teknolojik, lider ve girişimci ruhunu koruyan bir yatırım bankacılığı grubu oluşturacağız. 25 yıllık tecrübeye dayanan, yerli sermaye ile kurulan Hedef Yatırım Bankası olarak teknoloji, finans, sağlık sektörlerinde doğru yatırımları doğru zamanda keşfeden Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Hedef Holding bünyesinde müşterilerine değer katmak ve bu değeri paylaşmak üzere yatırım bankacılığı faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Hedef Yatırım Bankası ile Türkiye’de büyümek ve büyütmek isteyen, faaliyetleri ile gelecek vaat eden, kuruluşlara yeni nesil bankacılık vizyonu ile finansal çözümler sunabilmeyi hedefliyoruz.” diye aktardı.

Son İçerikler