InsurTech

twozero Ventures, 2021 yılında 5’i yeni olmak üzere 14 girişime yatırım yaptı

Türkiye’nin ilk spor, medya, eğlence fonu olan twozero Ventures 2021 yılında 5’i yeni olmak üzere 14 girişime yatırım yaptı

2020 yılında faaliyetlerine başlayan twozero Ventures geçtiğimiz yılın bir özetini paylaştı. Global pazarda ölçeklenebilecek, spor, medya ve eğlence odağındaki girişimlere yatırım yapan twozero, 2021 yılında 5 yeni girişime yatırım yaparak toplamda 11 yatırım turu gerçekleştirdi. Portföyündeki girişim sayısını 14’e çıkaran twozero 2022 yılında da bu alandaki girişimlere 10 Milyon doların üzerinde yatırım yapmayı hedefliyor.

1 yıl içerisinde 2600 girişim incelendi, 223 online görüşme gerçekleştirildi ve 46 girişime detaylı inceleme (deep dive) yapıldı!

Sports Tech

2020 yılının Temmuz ayında faaliyetlerine başlayan 15 Milyon dolar büyüklüğe sahip twozero fonu, 2021 yılında yatırımlarına hızla devam ederek, portföyüne sırasıyla Pubinno, Sportzz, Sports ERP , ULive, Livad’i ekledi. Portföyündeki girişim sayısını 1 buçuk yıl içerisinde 14’e çıkaran twozero ekibi, 4 portföy girişimine ise devam yatırımı gerçekleştirdi. 1 yıl içerisinde 2600’den fazla girişimi inceleyerek 223 görüşme yapan twozero ekibi, global pazarda rekabet edebilecek spor, medya ve eğlence odaklı girişimlerine yatırım yapmaya devam ederek 21 girişime ulaşmayı hedefliyor. Şu anda aktif olan 14 portföy girişiminin %55’inin yurtdışında ofisi bulunuyor. Portföy girişimleri yıllık ortalama 3,1 kat büyürken toplam cirolarının %66’sı global pazardan geliyor.

twozero 2022 yılında yatırımlarına hızla devam edecek!

Özellikle erken aşamadaki girişimler olmak üzere tüm portföy şirketlerinin hızla ölçeklenmesine katkı sağlamak adına yatırımlarını Akıllı Sermaye Modeli ile gerçekleştiren twozero, geniş ekibi ile yatırımcısı olduğu girişimlere finansal desteğin yanı sıra stratejik olarak da birçok destek sunuyor. Kendilerini bir takım arkadaşı gibi konumlandırarak girişimlere erken aşamadan itibaren strateji, finans, iş geliştirme ve network gibi konularda destek sunan ekip, girişimlerin daha hızlı büyümelerini ve küresel pazarın önemli oyuncularından biri haline gelmelerini hedefliyor. 2022 yılı hedefleri içerisinde ise yatırım sayısını 21’e çıkarmak ve yatırım yapılan şirketlerin global gelirlerini artırmak bulunuyor.

Konuyla İlgili

Günlük ebülten

Ekosistemdeki gelişmeleri kaçırmayın

Son İçerikler