TechOne Venture Capital, 2021 yılında 11’i yeni olmak üzere toplam 15 girişime yatırım yaptı

2020 yılının ortasında faaliyetlerine başlayan TechOne Venture Capital, geçtiğimiz yılın bir özetini paylaştı. Tecrübeli ekibi ile Türkiye’den global pazarlara açılma potansiyeli olan teknoloji girişimlerine yatırım yapmayı, desteklemeyi ve büyütmeyi odağına alan TechOne, 2021 yılında 15 yatırım turu gerçekleştirerek 11 yeni girişime yatırım yaptı ve portföyündeki girişim sayısını 20’ye yükseltti.

  • TechOne ekibi 1 yıl içerisinde 10.290 girişim inceleyip, 1.924 online görüşme gerçekleştirdi ve 150 girişime detaylı inceleme (deep dive) gerçekleştirdi.

2020 yılının Temmuz ayında faaliyetlerine başlayan 300 Milyon TL büyüklüğe sahip TechOne fonu, 2021 yılında yatırımlarına hızla devam ederek, portföyüne sırasıyla Sorwe, VRLab Academy, AloTech, ULive, Tridi, Livad, ForFarming, Cognitiwe, Modanisa, Inooster ve Evreka’yı ekledi. Portföyündeki girişim sayısını 1 buçuk yıl içerisinde 20’ye çıkaran TechOne ekibi, 4 portföy girişimine ise devam yatırımı gerçekleştirdi.

1 yıl içerisinde 10.000’den fazla girişimi inceleyerek 1.924 görüşme yapan TechOne ekibi, global pazarda rekabet edebilecek teknoloji girişimlerine yatırıma devam ederek 50 girişime ulaşmayı hedefliyor. Şu anda aktif olan 20 portföy şirketi 1.300’den fazla kişiye istihdam sağlarken bu girişimlerin %85’inin yurtdışında ofisi bulunuyor. Portföy girişimleri yıllık ortalama 5,5 kat büyürken toplam cirolarının %92’si global pazardan geliyor.

TechOne 2022 yılında yatırımlarına hızla devam edecek!

Yatırımlarını Akıllı Sermaye Modeli ile gerçekleştiren TechOne, 30’dan fazla kişinin yer aldığı geniş ekibi ile yatırımcısı olduğu girişimlere finansal desteğin yanı sıra stratejik olarak da birçok destek sunuyor. Kendilerini bir takım arkadaşı gibi konumlandırarak girişimlere erken aşamadan itibaren strateji, finans ve iş geliştirme gibi konularda destek sunan ekip, girişimlerin çok daha hızlı büyümelerini ve küresel pazarın önemli oyuncularından biri haline gelmelerini hedefliyor. 2022 yılı hedefleri içerisinde ise yatırım sayısını 35’e çıkarmak, yatırım yapılan şirketlerdeki global gelirleri yüksek seviyede tutmak var.

İnfografik

Güncel İçerikler