Yerli girişim Enquire, Seri A turda 5.5 milyon dolar yatırım aldı

Enquire.ai olarak yeniden markalaşan GlobalWonks, gerçek zamanlı olarak küresel çapta konu uzmanlığı sunmak için Seri A finansman turunu duyurdu. Enquire.ai platformunun, Uzabase liderliğinde Teneo Ventures, Blu Ventures ve önde gelen melek yatırımcıların da katılımıyla gerçekleşen turda aldığı yatırım miktarı 5,5 milyon dolar oldu.

GlobalWonks, gerçek zamanlı olarak küresel konu uzmanlığına ulaşılmasını sağlayan, dünyanın önde gelen yapay zeka destekli platformu Enquire.ai adı altında yeniden markalaştı.

Enquire.ai olarak gerçekleştirilen ilk A Sergisi fonlama turunda da hızlı büyüme yolculuğunu sürdüren platform, Uzabase liderliğinde Teneo Ventures ve Blu Ventures‘ın’ın yanı sıra sektörün önde gelen melek yatırımcılarının da desteğini alarak 5,5 milyon dolarlık bir fon sağladı. Finans kurumlarından Fortune 100 şirketlerine kadar çok sayıda endüstriye destek veren platform, uzman görüşlerini hızlı ve gerçek zamanlı olarak aktarmasıyla rakiplerinin önüne geçiyor.

Enquire.ai’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Cenk Sidar, konuya ilişkin değerlendirmesinde “Enquire.ai, kendisini şirketlere bilgiyi en verimli şekilde kullanmaları konusunda yardımcı olmaya adıyor. Bu marka değişikliği, kuruluşların kurum içi veya dışından uzman görüşlerinden yararlanması için, yapay zeka destekli en yeni teknolojiyi kullanarak işletmelerin ve profesyonellerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmamızı sağlıyor” dedi.

Sermaye artırımına liderlik eden Kurucu Ortak ve COO, Bilal Baloch da, “Şirketimizin, hizmet verdiği kuruluşları iş hayatının geleceği ve bugünün dünyasındaki mevcut bilgi fazlalığına karşı daha iyi donatmak üzere evrimleşmesi bizi gururlandırıyor. Yeni ve eski yatırımcılarımız, temel ürünümüz Network Pulse’ın kullanıcı içeriklerinin paylaşımı ve kazanç elde edilmesi sürecini benzersiz bir şekilde değiştirme vizyonunu destekliyor” diye konuştu.

Uzabase’in Kurucu Ortağı Yusuke Umeda ise şunları kaydetti: “Enquire.ai’nin misyonu, tutkumuz olan ‘bilgi yoluyla inovasyon’ prensibi ile uyumlu. Teknoloji aracılığıyla uzmanlık alma ve verme şeklimizi gerçekten yeniden icat ediyorlar. Tüm tarafların çıkarlarını göz önünde bulunduran bir şirkete yatırım yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu bakımdan Enquire.ai önemli kararların verilmesi sürecinde, araştırma, doğru kaynak ve bilginin uygulanmasıyla büyük bir değer oluşturuyor.”

Güncel İçerikler