Şafak Tüfekçi, ScaleX Ventures’ın yatırım lideri olarak görevine devam edecek

ScaleX Ventures’da yaklaşık 5 yıldır görev alan Tüfekçi, yeni görevinde yeni girişimler bulma ve anlaşma süreçlerine odaklanacak

Teknoloji şirketlerinin dünya çapında büyümesi için operasyonel yatırımcı modelini benimseyen ScaleX Ventures, Şafak Tüfekçi’nin yatırım lideri olarak atandığını duyurdu.

Şirketin kuruluş aşamasından bu yana birçok farklı departmanda aktif olarak yer alan Tüfekçi, yeni görevinde girişimler ve anlaşmalara odaklanacak.

Şirket içerisinde yetişen çalışanların şirket kültürüne pozitif etkisinden söz eden Scalex Ventures Kurucu Ortağı Dilek Dayınlarlı, “Ekibe katıldığı günden bu yana şirket kültürünün inşa edilmesine pozitif katkıda bulunan Şafak ile omuz omuza çalışmaktan gurur duyuyorum.

Bugüne kadar içinde bulunduğu tüm iş süreçleri ve projelerde başarısıyla fark yarattığı gibi yeni görevinde de geleceğin en değerli girişimlerine ışık tutacağından şüphem yok” dedi.

Yaklaşık beş yıldır ScaleX Ventures’ta görev alan Şafak Tüfekçi, Koç Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve Ekonomi alanlarında çift anadal yaptı. Tüfekçi bugüne kadar birçok geleceğin unicorn girişimiyle erken aşamada Scalex’i buluştururken, birçok başarılı projeye imza attı.

Güncel İçerikler