Bitkisel bazlı gıda üreticisi SAF Nutrition, 5 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı

Bitkisel bazlı organik gıda üreticisi SAF Nutrition, 5 milyon dolar değerleme üzerinden çıktığı yatırım turunda 350 bin dolar yatırım aldı.

Belis Üstünel Tacir, Şule Zorlu ve Yavuz Yürür’den toplam 350 bin dolar bireysel yatırım aldıklarını açıklayan SAF Nutrition Kurucu Ortağı Tolga Tunçsav, “Organizasyonumuzu genişleterek yurt dışında büyümeye odaklanacağız. Bunun ilk adımını Almanya’da attık” dedi.

SAF Nutrition Kurucu Ortağı Tolga Tunçsav, “Yatırım turuna, 2 yıl önce 22 ürünle doğal ürünler pazarına giren yerli bir girişim olarak yazdığımız başarı hikayesiyle çıktık. Kasım başı itibarıyla Belis Üstünel Tacir, Şule Zorlu ve Yavuz Yürür’den toplam 350 bin dolarlık yatırım aldık. Buradan aldığımız güçle, Almanya’dan başlayarak yurt dışına açılacağız” ifadelerinde bulundu.

Doğru iş fikri ve modeliyle başarı kaçınılmaz

Girişimcilik ekosisteminde doğru iş fikri ile modelinin, yatırımlar ve yüksek büyüme hızıyla buluşmasının önemine dikkat çeken Tolga Tunçsav, “Henüz 2 yıllık bir marka olmamıza rağmen, kısa sürede gösterdiğimiz hızlı büyüme ve gelişim, yeni yatırımları beraberinde getirdi. Aldığımız bu bireysel yatırımlarla global marka olma yolundaki adımlarımızı hızlandıracağız. Organik yiyecek ve içecek pazarının 2022’de küresel bazda 327,6 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Biz de bu pazardaki payımızı artıracağız” dedi.

Pazar payımız artıyor

SAF Nutrition’ın 2020 yılında Stevie Awards’tan Yiyecek-İçecek kategorisinde aldığı “Bronz Ödül” aracılığıyla, başarısını ulusal ve uluslararası ölçekte tescillediğini hatırlatan Tolga Tunçsav, “Geliştirdiğimiz güvenilir ve inovatif ürünlerle kısa sürede tüketicilerle duygusal bir bağ oluşturduk. Bu sayede yurt içinde yüksek bir marka bilinirliği elde ettik. Yeni yatırımlarımızla global pazarda da kısa sürede bilinirlik kazanmayı hedefliyoruz” diye sözlerine ekledi.

Güncel İçerikler