BlindLook, yeni ürünü EyeBrand ile görme engelsiz markaların oluşmasını sağlayacak

Özgürlük teknolojileri üreten yerli girişim BlindLook, sosyal hayatta ve dijital dünyada özgür görme engelliler hayal ediyor.

Görme engellileri özgürleştiren yerli girişim BlindLook, ses odaklı teknolojisiyle, markaların ürün ve hizmetlerini görme engelliler için erişilebilir hale getiriyor. Özgürlük teknolojileri üreten bu sosyal girişim, sosyal hayatta ve dijital dünyada özgür görme engelliler hayal ediyor.

Özgürlük ve girişimcilik tutkusunun birleşimi: BlindLook

BlindLook, 2019 yılında Sadriye Görece ve Cihat Ersin Aydın tarafından kuruldu. Sadriye liseyi Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın bursuyla Amerika’da tamamlamış, erişilebilir oy sisteminin Türkiye’ye gelmesinde aktif rol almış bir görme engelli. Cihat ilk girişimini 18 yaşında kurmuş, organik köpek mamasından sağlıklı atıştırmalığa kadar birçok farklı iş modeli denemiş, girişimciliğe dair eğitimini dünyanın en saygın kurumlarından almış, tutkulu bir girişimci.

Başlangıçta restoranları ve menülerini görme engelsiz hale getirmek amacıyla yola çıktılar. Bu amaçla sesli dijital menü ve sesli navigasyon desteği sağlayan EyeMenu ürününü geliştirdiler. EyeMenu ürünü ile 1000’i aşkın restoranı görme engelsiz hale getirdiler.

Heyecan verici yeni ürün: EyeBrand

Sadriye Görece ve Cihat Ersin Aydın

BlindLook yeni ürünü EyeBrand ile markaların sundukları ürün ve hizmetleri ses odaklı teknolojisi ile görme engelsiz hale getiriyor. İletişimin ve bilginin %80 görme odaklı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Aslında görme engelliler görmedikleri için değil, dünya bu denli görsel odaklı tasarlandığı için yetersiz ya da engellenmiş hissediyorlar. Mobil bankacılık üzerinden para transferi yapmak, saç şekillendiriciyle harika bukleler elde etmek, makyaj yaparak özgüven tazelemek, günün yorgunluğunu atmak için çay kahve demlemek… bir görme engelli tüm bunları neden yapamasın ki? İşte BlindLook’un ses odaklı teknolojisi sayesinde tüm bunları ve daha fazlasını özgürce, kimseye bağlı olmadan yapabiliyorlar.

BlindLook iletişimin %80 görme odaklı olduğu bu dünyada, görme engelliler için %100 ses odaklı bir dünya yaratıyor. Ürünleri ses odaklı teknolojisi ile erişilebilir hale gelen markalar Görme Engelsiz Marka (EyeBrand) oluyor. BlindLook 2 yıl gibi kısa sürede 20’yi aşkın kurumsal markayla partnerlik kurdu. Google, Toyota, Coca-Cola gibi markaların da yer aldığı bu partnerlerin sayısı her geçen gün artıyor.

2 Yıl gibi kısa süreye ulusal ve uluslararası 8 farklı ödül sığdıran BlindLook, yakın zamanda çok daha güzel ödül haberlerini bizlerle paylaşmaya hazırlanıyor. BlindLook 2021 yılında Amerika ve İngiltere’deki operasyonlarını başlattı. BlindLook çok yakında hepimizi gururlandıracak güçlü global partnerlikler açıklamaya hazırlanıyor. Görme engellileri teknolojinin gücüyle özgürleştirme misyonuyla kurulan sosyal girişim, 5 yıl gibi kısa sürede dünyadaki 285 milyon görme engelli için özgürlüğün tanımı olmayı hayal ediyor. Siz de markanızla BlindLook’un yarattığı bu sesli özgürlük dünyasında yer almak isterseniz, BlindLook sizi de Görme Engelsiz Marka (EyeBrand) olmaya davet ediyor.

Eşit ve engelsiz dünya, ancak biz istersek mümkün!

Güncel İçerikler