Yeni nesil üretim tedarik platformu Tridi.co, TechOne VC liderliğindeki turda 336 bin dolar yatırım aldı

Üretim tedarik sürecinin dijitalleşmesini sağlayarak tüm tedarik sürecini daha hızlı ve verimli bir hale getiren Tridi.co 336 Bin Dolar yatırım aldı

Geliştirdiği yapay zeka destekli dijital platform ile 3D Baskı, CNC İşleme, Silikon Kalıplama, Enjeksiyon Kalıplama, Sac Metal Şekillendirme gibi birçok farklı alanda üretim tedarik hizmeti veren Tridi.co; TechOne VC liderliğindeki yatırım turunda Arya Kadın Yatırım Platformu, Galata Business Angels’ın yanı sıra Murat Özadam, Haluk Ziya Türkmen, Ayşe Banu Sertgil, Koray Kurhan’ın da katılımı ile 336 bin dolar yatırım aldı.

Üretim tedarik süreçleri Tridi ile artık daha hızlı

Sultan Nur Bulut, Çınar Topaloğlu ve Onur Keskin tarafından hayata geçen Tridi.co talebe özel üretim pazarında, B2B managed marketplace iş modeli ile üretim hizmeti ihtiyacı duyanlara dijital bir tekliflendirme, sipariş ve sipariş takip platformu sunmaktadır. Platformun diğer ucunda ise bu üretim ihtiyaçlarını karşılayan bir üretim partner ağı bulunmaktadır.

Platforma kayıtlı 70’den fazla üretim partnerlerini bulunduran Tridi; 3D Baskı, CNC İşleme, Silikon Kalıplama, Enjeksiyon Kalıplama, Sac Metal Şekillendirme alanlarında hizmet verirken dijitalleşmemiş fiyatlandırma, hızlı teklif alamama, üretime geçme süreleri, üretim takip ve ürün kalite garanti süreçleri ile alakalı sorunları yapay zeka destekli yazılımlar ile çözerek daha şeffaf, hızlı ve verimli bir hale getirmeye olanak sağlıyor.

12 ay içerisinde 1500’ün üzerinde talebe özel üretim siparişi aldı

Hizmet vermeye başladığı andan itibaren büyük bir ivmeyle büyüyen Tridi.co, 4000’den fazla mühendise ulaşarak 70’den fazla üretim partnerleri ile 10.000’den fazla ürün tedarik etti. Aylık ortalama %50 büyüme göstererek 12 ay gibi kısa bir sürede yıllık sipariş hacmini 1 Milyon Doların üzerine çıkaran Tridi.co, yeni yatırım turu ile birlikte Türkiye’de yakaladığı başarıyı başta Avrupa pazarı olmak üzere aldıkları siparişler ile yerli üretimdeki üretim partnerleri ile birlikte Türkiye pazarındaki üreticilerin tamamına ulaşıp sistemlerine dahil ederek global pazardaki büyümesini artırmayı hedefliyor.

Tridi’nin kurucu ortaklarından Çınar Topaloğlu; “Aldığımız yatırım ve yetkin ekibimiz ile birlikte yapay zeka tabanlı ürünlerimizin pazara çıkışını hızlandıracağız ve çeşitlendireceğiz. Gerçek piyasanın teknik yetkinlik ve tecrübelerini dijitalleştirip, tasarım mühendislerinin geliştirme süreçlerine entegre edeceğiz. Başta Avrupa ve Türkiye pazarlarında platformun hem müşteri hem de tedarikçi kullanıcılarını iyi bir deneyim sunarak artırmaya çalışıp, global bir marka olma yolunda ilerleyeceğiz.” dedi.

FinTech

Son İçerikler