Yerli oyun girişimi Apphic Games, 14 milyon TL değerleme üzerinden WePlay Ventures’tan yatırım aldı

Oyun sektörünün tecrübeli isimleri Gazi Akyüz, Erdinç Gürbüz ve Mehmet Yavuz Erdem tarafından kurulan Apphic Games, WePlay Ventures’dan 14 milyon TL değerleme üzerinden 1,4 Milyon TL’lik ilk yatırımını aldı.

Apphic Games aldığı bu yatırım ile geliştirmiş olduğu mobil oyunlara ek olarak PC platformu için de oyun geliştirme çalışmalarına hız verecek.

Apphic Games hem mobil hem de PC platformlarda başarılarını sürdürmeyi hedefliyor

4,5 Milyondan fazla indirme alan “Nusrat” ve 1,5 Milyondan fazla indirme alan “Fetih” projelerinin geliştirilme aşamalarında yer almış olan Gazi Akyüz, Erdinç Gürbüz ve Mehmet Yavuz Erdem, elde ettikleri bu başarılara hem mobil hem de PC platformları için yenilerini eklemeyi planlıyor. Casual oyunlarda yakaladıkları başarıların ardından Hypercasual türünde de oyunlar geliştirmeye başlayan Apphic Games ekibi, kısa süre içerisinde bu türde 50’den fazla oyun geliştirmeyi başardı.

Aldığı bu yatırımla birlikte mobil platformlarda hit oyun yakalama başarısına bir adım daha yaklaşan Apphic Games, ilk PC projeleri olan “Deadly Broadcast” ismini verdikleri korku oyununu 22 Şubat 2022’de Steam platformunda oyuncuların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Apphic Games, aldıkları bu yatırım ile ekiplerini güçlendirmenin yanı sıra çoklu platformlar için oyun geliştirme kapasitelerini arttırarak mobil ve PC platformlarında önemli başarılar elde etmeyi hedefliyor.

“Başarı odaklı yolculuğumuzda WePlay Ventures’in desteğini aldığımız için çok mutluyuz.”

Mobil uygulama geliştirme tecrübelerinin yanı sıra oyun sektöründe de önemli tecrübe ve başarılara sahip olan Apphic Games ekibi; “Apphic Games olarak 1. yılımızı doldururken 13 kişiye ulaşan ekibimizle, Hypercasual alanında kaliteli oyunlar üretmeye ve hit arayışımıza devam ediyor, hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Bununla birlikte, Steam platformu için geliştirmekte olduğumuz Deadly Broadcast adlı multiplayer korku oyunumuz konsept ve oynanış bakımından türünün ilk örneği olacak.

Başarı odaklı bu yolculuğumuzda WePlay Ventures’ın desteğini aldığımız için çok mutluyuz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi. WePlay Yönetici Ortağı Bora Koçyiğit ise; “WePlay olarak potansiyeline ve ekibine inandığımız stüdyolara yatırımlarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Apphic Games de tecrübeli ekibi ve çalışmalarıyla bizlerde bu inancı hissettiren stüdyolarımızdan bir tanesi. Bundan sonraki süreçte Apphic Games ekibinin başarıya giden yolda yanında yer alıp, yardım edebileceğimiz her hususta elimizden gelenin fazlasını yapıyor olacağız.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Apphic Games’i incelemek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 22 Şubat 2022’de çıkacak olan Deadly Broadcast oyununu daha detaylı incelemek için Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güncel İçerikler